کادایف
رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام كرد

انتقال ۵۰ تن از ۸۰ ایرانی ساكن ووهان به كشور

انتقال ۵۰ تن از ۸۰ ایرانی ساكن ووهان به كشور

به گزارش كادایف رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاكید بر اینكه هنوز هیچ مورد تایید شده ای از بیماری كروناویروس در كشور گزارش نشده است، درباره وضعیت سلامت ۵۰ تن از ایرانی ها ساكن ووهان چین كه امروز به كشور بازگشتند، توضیح داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی گویا در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه كه در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزار شد، ضمن تاكید بر اینكه هنوز هیچ مورد تایید شده كروناویروس در كشور گزارش نشده، درباره بازگشت برخی از ایرانی ها مقیم ووهان چین به كشور در صبح امروز، اظهار داشت: حدود ۸۰ نفر ایرانی ساكن ووهان چین بودند كه از این تعداد ۵۰ نفر داوطلب بازگشت به كشور بودند و بامداد امروز با پروازی اختصاصی انتقال آنها به كشور صورت گرفت.
وی با تاكید بر قرنطینه ۱۴ روزه مسافران چین، اظهار داشت: نیمی از این ۵۰ نفر كه به كشور بازگشتند، خانم هستند و همه حال شان خوب است جز یك نفر كه علائم دارد و هماهنگی لازم برای مراقبت های بهداشتی خاص از وی انجام شده است.
گویا اضافه كرد: در تمام گلوگاه های مرزی كشور شامل هوایی، زمینی و دریایی، پایگاه های بهداشتی با ماموران آموزش دیده و تعلیم دیده مستقر هستند و مراقبت ها و غربالگری ها هنگام ورود به كشور صورت می گیرد.
رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه امكانات تشخیصی كروناویروس به میزان كافی در اختیار داریم، افزود: روز گذشته هم امكانات تشخیصی پیشرفته در اختیارمان قرار گرفت و ازاین رو از نظر تشخیص بیماری نگرانی نداریم.
وی در پاسخ به سوالی درباره تشدید یا تخفیف بیماری با تغییر فصل، اظهار داشت: هنوز نمی توان پیشبینی خاصی در این حوزه داشت و این مورد قابل پیشبینی نیست و ما خوشبینانه به این مورد نگاه نمی نماییم كه با تغییر فصل، بیماری كاهش پیدا كند.
رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اضافه كرد: در مجموع با اطمینان اعلام می كنم كه هنوز هیچ ایرانی به این بیماری مبتلا نشده است و اگر هم موردی تایید گردد، اعلام می كنیم؛ چون كه مبحث پیچیده ای نیست.
وی با تاكید بر اینكه آمادگی داریم بیماری افراد مشكوك را كوتاه ترین زمان تشخیص دهیم، افزود: افراد مشكوك به این بیماری در بیمارستان هایی كه در این حوزه فعال می باشند، بستری می شوند و با مراقبت درمانی از خطر تشدید بیماری جلوگیری خواهد شد. اقدامات درمانی كه صورت می گیرد هم مطابق استانداردهای بین المللی است.
گویا با اشاره به اینكه پروازها به چین متوقف شده، اظهار داشت: اما اگر كسی خواهان بازگشت به كشور باشد برای بازگشت وی امكانات را فراهم می نماییم.
وی همینطور برخی اظهارات درباره حضور اتباع بعضی از كشورها در هواپیمای حامل ایرانی ها مقیم چین، تصریح كرد: از هواپیما جز ایرانی كسی پیاده نشد و همه مسافرانی كه از این پرواز پیاده شدند ایرانی بودند.
به گفته گویا، تا كنون ۹ مورد مشكوك به این بیماری در كشور بودند كه البته نتایج آزمایشات شان منفی بود.
رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در انتها صحبت هایش اظهار داشت: از رسانه ها می خواهم كه مردم را نگران نكنند، بهداشت روان مردم را در نظر داشته باشند و جنبه های جلوگیری از بیماری را برجسته كنند؛ چونكه مردم می توانند با رعایت نكات بهداشتی از مبتلا شدن و انتقال ویروس جلوگیری نمایند.1398/11/16
13:35:18
5.0 / 5
2766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif