کادایف

نسبت بیماران بدون علامت به كل بیماران كووید-۱۹

نسبت بیماران بدون علامت به كل بیماران كووید-۱۹

كادایف: موسسه ملی تحقیقات سلامت با انتشار گزاره برگی اعلام نموده است كه حدودا تمام مقالات احتمال انتقال عفونت از بیماران بدون علامت را تایید كرده اند؛ اما در مورد نسبت بیماران فاقد علامت به كل بیماران، باتوجه به اختلاف نسبتا زیاد بین اعداد گزارش شده در مطالعات مختلف، بنظر می رسد كه هنوز شواهد كافی برای نتیجه گیری نهایی دراین زمینه وجود ندارد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، از شروع شروع اپیدمی کووید-۱۹ مشخص شد که بعضی از افراد مبتلا به این بیماری بخصوص در مراحل اولیه ممکنست هیچ علایم بالینی مانند تب، سرفه، تنگی نفس و... را نداشته باشند. بنا بر این یکی از اطلاعات کلیدی موردنیاز برای برآورد شیوع بیماری در جامعه و همین طور انجام سیاستگذاری ها و تصمیم گیری ها در مورد این بیماری، اطلاع از نسبت این گروه از بیماران بدون علامت و پیش علامت به کل بیماران و احتمال انتقال عفونت از آنها است.
برای یافتن پاسخ، یک مرور سریع در مقالات انگلیسی زبان منتشرشده تا حال حاضر انجام گرفت که نتیجه آن بطور خلاصه در جدول زیر نشان داده شده است. بمنظور جمع آوری تازه ترین مستندات، مقالاتی که هنوز مورد مرور همتایان قرار نگرفته اند، نیز در این جا آورده شده است.
در بخش پایانی این مطلب آمده است: «تقریبا تمام مقالات احتمال انتقال عفونت از بیماران بدون علامت را تایید کرده اند؛ اما در مورد نسبت بیماران فاقد علامت به کل بیماران، باتوجه به اختلاف نسبتا زیاد بین اعداد گزارش شده در مطالعات مختلف، بنظر می رسد که هنوز شواهد کافی برای نتیجه گیری نهایی دراین زمینه وجود ندارد و هم اکنون نمی توان بطور قطعی مقداری برای آن در نظر گرفت. بنا بر این پیشنهاد می شود تا به دست آمدن شواهد بیشتر دراین زمینه صبر کرد. در صورت نیاز به استفاده از این نسبت برای مواردی مانند برآورد شیوع بیماری در جامعه، عدم قطعیت این نسبت برای مواردی مانند برآورد شیوع بیماری در جامعه، عدم قطعیت این نسبت باید در نظر گرفته شود.»
منبع:

1399/02/10
23:25:45
5.0 / 5
2182
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif