کادایف

آمار جهانی انتشار كرونا

آمار جهانی انتشار كرونا

به گزارش كادایف در حالیكه در خیلی از كشورها، قوانین در رابطه با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این كروناویروس جدید تا حدودی برداشته شده و فعالیتهای اقتصادی به صورت تدریجی از سرگرفته شده اند، شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس كه حالا در ۲۱۲ كشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش می باشد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، طبق آمارها تابحال چهار میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۷۹ نفر در جهان به کروناویروس جدید مبتلا شده اند که از این میان ۲۸۷ هزار و ۳۵۴ نفر جان خویش را از دست داده اند. همینطور یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۳۷۲ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بهبود پیدا کرده اند.
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید ۱۹ قرار دارد.
در قاره اروپا هم کشور اسپانیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده و انگلیس هم با عبور از ایتالیا الان دومین کشور پرمبتلا در این قاره به حساب می آید. هم چنین آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از دو کشور اسپانیا و ایتالیا عبور کرده و پس از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.
همینطور گزارش ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به صورتی که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید ۱۹ حالا ایتالیا را پشت سرگذاشته است.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۳۴ مبتلا، ۸۱ هزار و ۷۹۵ قربانی
۲. اسپانیا ۲۶۸ هزار و ۱۴۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۴۴ قربانی
۳. انگلیس ۲۲۳ هزار و ۶۰ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۵ قربانی
۴. روسیه ۲۲۱ هزار و ۳۴۴ مبتلا، ۲۰۰۹ قربانی
۵. ایتالیا ۲۱۹ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۳۰ هزار و ۷۳۹ قربانی
۶. فرانسه ۱۷۷ هزار و ۴۲۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۶۴۳ قربانی
۷. آلمان ۱۷۲ هزار و ۵۷۶ مبتلا، ۷۶۶۱ قربانی
۸. برزیل ۱۶۹ هزار و ۵۹۴ مبتلا، ۱۱ هزار و ۶۵۳ قربانی
۹. ترکیه ۱۳۹ هزار و ۷۷۱ مبتلا، ۳۸۴۱ قربانی
۱۰. ایران ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۶۶۸۵ قربانی
سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۹۱۹ مبتلا، هند با ۷۰ و ۸۲۷ مبتلا، کانادا با ۶۹ هزار و ۹۸۱ مبتلا، پرو با ۶۸ هزار و ۸۲۲ مبتلا،، بلژیک با ۵۳ هزار و ۴۴۹ مبتلا و همینطور کشورهای هلند، عربستان سعودی، مکزیک، پاکستان، سوئیس، شیلی، اکوادور، پرتغال، سوئد، بلاروس، سنگاپور، قطر و ایرلند هستند.1399/02/23
13:56:05
5.0 / 5
1430
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif