کادایف
یافته محققان فنلاندی؛

ویتامین B۳ باعث احیاء متابولیسم انرژی در بیماری های عضلانی می شود

ویتامین B۳ باعث احیاء متابولیسم انرژی در بیماری های عضلانی می شود

به گزارش كادایف بر اساس گزارش محققان، ویتامین B۳ معروف به نیاسین دارای تأثیر درمانی در بیماری پیشرونده عضلانی است.به گزارش کادایف به نقل از مهر، تیمی از دانشمندان بین المللی به سرپرستی دانشگاه هلسینکی فنلاند پی بردند ویتامین B۳ روند پیشرفت بیماری را در بیماران مبتلا به میوپاتی میتوکندریال به تعویق می اندازد. این بیماری یک بیماری پیشرونده است که هیچ درمان قطعی ندارد.
اخیراً انواع ویتامین B۳ بعنوان تقویت کننده های متابولیسم انرژی در موش ها به اثبات رسیده اند. این ویتامین ها پیش ماده NAD+، تغییردهنده مولکولی متابولیسم بین حالت گرسنگی و رشد هستند.
در تحقیق جدید، محققان میزان NAD+ را هم در خون و هم در عضله بیماران مبتلا به میوپاتی میتوکندریال کاهش دادند.
«سومالاینن وارتیووارا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مشخصه این بیماری ضعف عضلانی شدید، ناتوانی و گرفتگی عضلات است. هم اکنون هیچ درمانی برای کاهش روند پیشرفت بیماری وجود ندارد.»
طبق گزارش این تیم تحقیق، درمان با نیاسین به شکل مؤثری باعث افزایش NAD+ خون هم در افراد سالم و هم در بیماران می شود. نیاسین، NAD+ را در عضله بیماران در سطح نرمال حفظ می نماید و باعث بهبود قدرت عضلات بزرگ و ظرفیت اکسایشی میتوکندریال می شود.
نتایج این مطالعه مبین آن است که نیاسین گزینه درمانی امیدبخشی در درمان بیماری میوپاتی میتوکندریال است. محققان تاکید می کنند که نیاسین و NAD+ از بهبوددهندگان مؤثر متابولیکی هستند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1399/02/30
13:41:02
5.0 / 5
1931
تگهای خبر: بیماری , درمان , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif