کادایف

تدابیر ژاپن بعد از لغو محدودیت های كرونایی

تدابیر ژاپن بعد از لغو محدودیت های كرونایی

به گزارش كادایف شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام نمود: وضعیت اضطراری كه به علت نگرانی از بحران ویروس جدید كرونا در سرتاسر این كشور برقرار شده بود به پایان رسیده هرچند مردم باید به تغییر سبك زندگی در جهت كنترل شیوع این بیماری در آینده اقدام نمایند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، وی اظهار داشت که از نیمه شب دوشنبه تمام محدودیت های ناشی از وضعیت اضطراری برداشته خواهند شد.
نخست وزیر ژاپن همینطور با عنایت به اخطار کارشناسان پزشکی از مردم کشورش خواست تا با استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و انجام دورکاری تا حد ممکن، سبک زندگی خویش را تغییر دهند.
نخست وزیر ژاپن می گوید: کارشناسان تایید نموده اند که شیوع کرونا در این کشور مهار شده و بدین سان چهار استان عمدهٔ کشور که از ماه آوریل در آنها وضعیت اضطراری اعلام شده بود می توانند فعالیت اقتصادی معمول خویش را از سر بگیرند.
گروه مشاوران دولت بعد از بررسی کاهش شمار مبتلایان در هفته های گذشته، میزان دسترسی به امکانات پزشکی برای بیماران و هم امکان برخورداری از تست به دولت چراغ سبز داده اند تا وضعیت اضطراری را آخر دهد.
دولت کنونی ژاپن پیش از این زیر فشار منتقدانی بود که خواهان احیای اقتصادی کشور بودند، اما شینزو آبه تاکید داشت که دولت باید نخست موارد تازه مبتلا شدن به ویروس کرونا را مهار کند.
به این ترتیب استان های توکیو، شیبا، ناکاگاوا، سایتاما و هوکایدو در شمال این کشور قبل از زمان تعیین شده به وضعیت عادی بر می گردند. این پنج استان نقشی کلیدی در اقتصاد ژاپن دارند و مقامات این کشور امیدوارند که بازگشت وضعیت به حالت عادی در این مناطق بتواند اقتصاد تضعیف شده کشور را به تدریج تقویت کند.
بنابر گزارش یورونیوز، همینطور فرماندار توکیو از مراحل سه گانه سبک کردن قرنطینه اطلاع داد که اولین مرحله آن احیانا از سه شنبه شروع می شود و طی آن کتابخانه ها و موزه ها بازگشایی می شوند و رستوران ها می توانند تا ساعت ۱۰ شب کار کنند.1399/03/06
23:40:07
5.0 / 5
1774
تگهای خبر: بیماری , پزشك , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif