کادایف

ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن ضدعفونی كننده نانویی در كشور

ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن ضدعفونی كننده نانویی در كشور

به گزارش كادایف تعدادی از پژوهشگران یكی از شركت های فناور با تهیه نانو ذرات نقره از شركت های تولیدكننده داخلی موفق به تولید ضد عفونی كننده هایی بر اساس این ذرات همزمان با انتشار كرونا با ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن شده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، وحید اروج پور، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور سابقه فعالیت این شرکت را در حوزه مواد پاک کننده دانست و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ نوعی ژل پاک کننده برای مصارف خانگی تولید کردیم و با شیوع کرونا و با عنایت به سابقه و تجربه ای که در بخش پاک کننده ها داشتیم، تصمیم گرفتیم که از مواد نانو برای تولید ضدعفونی کننده استفاده نماییم. ازاین رو با انجام یک پروژه تحقیق و توسعه فرمولاسیون ضدعفونی کننده برپایه نانوذرات نقره را عرضه کردیم.
وی افزود: بر این اساس با خرید نانوذرات نقره از یکی از شرکت های معتبر تولیدکننده داخلی، فرایند تولید با ظرفیت ۲۰ تن ماده ضدعفونی کننده را آغاز کردیم.
اروج پور، با انتقاد از فرایند دریافت مجوز در کشور، اضافه کرد: با علم به اینکه بازار به شدت به مواد ضدعفونی کننده نیاز دارد، انتظار می رود که فرایند دریافت مجوز از سازمان ها تسریع شود، اما در عمل ما با مسیر طولانی برای دریافت مجوز روبرو بودیم و حتی مجبور به توقف تولید تا دریافت مجوز هم شدیم. هم اکنون گواهی نانومقیاس برای این ضدعفونی کننده دریافت شده و منتظر نشان سیب سلامت هستیم.
به قول وی، هر چند که نانو ذرات نقره از تولیدکنندگان داخلی تهیه شده است، اما برای توسعه کسب و کار به دنبال تولید نانوذرات نقره در این شرکت هستند تا در ادامه بتوانند ماده اولیه مورد نیاز برای این ضدعفونی کننده را در داخل این شرکت تولید کنند.
اروج پور از پتانسیل های صادراتی این ضدعفونی کننده اطلاع داد و اظهار داشت: این محصول موفق به برآورده سازی ملزومات استانداردهای جهانی شده است و قابلیت صادرات هم دارد که می تواند باعث ورود ارز به کشور هم شود. در شرایطی که خیلی از شرکت های تولیدکننده ضدعفونی کننده به علت محدودیت دسترسی به الکل با مشکل مواجه بودند، ما موفق به تولید ۱۵ تا ۲۰ تن ضدعفونی کننده نانو شدیم.
به گزارش ستاد نانو، این شرکت با استفاده و استفاده از دانش و مهارت نیروهای متخصص، متعهد و مجرب در جهت توسعه و انتقال فناوری مواد پیشرفته و محصول های مبتنی بر فناوری های شیمیایی موردنیاز کشور تاسیس شد. با عنایت به اقلیم خشک کشور و کمبود آب بخصوص در زمان شروع طرح، این ایده عنوان شد که بتوان محصول های براق کننده بدنه، لاستیک و داشبورد و شوینده داخلی خودرو بدون استفاده از آب توسعه داده شود. بعد از فاز مطالعاتی بر روی محصول های کشورهایی نظیر آلمان، ایالات متحده و ایتالیا نمونه های تحقیقاتی تولید شد. هم اکنون، پنج محصول تولید انبوه و ۱۹ محصول دیگر وارد فاز نمونه سازی شده اند.1399/03/22
13:23:20
5.0 / 5
1223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif