کادایف
سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

افزایش موارد مبتلا شدن به كرونا در چندین كشور بزرگ جهان

افزایش موارد مبتلا شدن به كرونا در چندین كشور بزرگ جهان

به گزارش كادایف سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: موارد مبتلا شدن به كرونا در چندین كشور بزرگ جهان همزمان در حال افزایش بوده و هم ˮافزایش نگران كننده ایˮ در كشورهای آمریكای لاتین بخصوص برزیل وجود دارد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود: جهان در روز یک شنبه بیشتر از ۱۸۳ هزار مورد جدید مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را ثبت نمود که بیشترین شمار ثبت شده در یک روز از زمان شیوع بیماری در ماه دسامبر به حساب می آید.
مایک رایان، رئیس فوریت های پزشکی سازمان جهانی بهداشت هم اعلام نموده که مطمئناً این تعداد افزایش هم خواهد یافت، چون که همه گیری کرونا در تمام کشورهای پرجمعیت به صورت همزمان و در سرتاسر جهان در حال گسترش است.
وی ادامه داد: بعضی از این افزایش موارد امکان دارد به افزایش تست گیری مربوط شود و اساسا کشورهایی مانند هند در حال انجام تست های بیشتری هستند اما به صورت کلی افزایش مبتلایان به کرونا را در جهان ناشی از افزایش تست گیری ها نمی دانیم.
موارد ابتلای جهانی در روز دوشنبه از ۹ میلیون نفر فراتر رفته و ایالات متحده آمریکا، چین و دیگر کشورهای درگیر کرونا هم گزارش هایی در خصوص شیوع جدید این ویروس را داشتند.
به قول مایک رایان، جهش موارد مبتلا شدن به کرونا در شیلی، آرژانتین، کلمبیا، پاناما، بولیوی و گواتمالا و هم چنین برزیل اتفاق افتاده است. در برزیل، دومین کشور پر مبتلا بعد از ایالات متحده، شمار موارد مبتلا شدن به کرونا از یک میلیون نفر عبور کرده و تنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ هزار مورد جدید را گزارش داده است.
وی با بیان این که این جهش در شمار مبتلایان به کرونا در برزیل امکان دارد نشان دهنده تغییراتی در سیستم گزارش دهی این کشور باشد، اظهار داشت: هنوز هم تست گیری نسبتاً کمی به ازای جمعیت این کشور وجود دارد و به صورت کلی میزان مثبت بودن تست های انجام شده کرونا هنوز کاملاً بالا است. از این منظر اعتقاد بر این است که این روند نشان دهنده افزایش تست گیری ها نیست و احتمالاً شمار واقعی موارد مبتلا شدن بیشتر از شمار اعلام شده است.
برزیل، بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین طی یک ماه گذشته اغلب بیشتر از ۱۰۰۰ کشته در روز ثبت کرده است.
رایان با اشاره به این که تصور می کند افزایش زیادی در موارد جدید مبتلا شدن به کرونا در ایالات متحده آمریکا رخ داده است، تصریح کرد: باآنکه در مورد مشخصات دقیق سنی مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا اطمینان ندارد اما برخی گزارش ها حاکی از ابتلای افراد جوان تر در این کشور است. این امکان دارد نشان دهنده این واقعیت باشد که افراد جوان تر تحرک بیشتری داشته و با کاهش محدودیت های قرنطینه ای بیشتر از خانه خارج می شوند. اما آن چه واضح است این است که این افزایش موارد تنها به علت افزایش تست گیری ها نبوده است.
سازمان جهانی بهداشت همینطور تصریح کرد که نگران آلمان است که عدد "R" (میانگین تعداد افرادی که یک فرد آلوده به ویروس آنها را مبتلا می کند) در آن طی روز یک شنبه به ۲.۸۸ رسید. این عدد بسیار بالاتر از حد مجازِ حداکثر انتقال برای هر فرد برای مهار این بیماری در طولانی مدت است.
بنا بر گزارش رویترز، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هم چنین تصریح کرد: عدم وجود رهبری و وحدت جهانی در مبارزه با کروناویروس، تهدیدی بزرگ تر از خود شیوع بوده و سیاسی شدن، وضعیت این بیماری همه گیر را بدتر می کند.
منبع:

1399/04/03
15:00:17
5.0 / 5
1262
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif