کادایف

واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد به مشكل خورد

واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد به مشكل خورد

كادایف: شركت داروسازی بریتانیایی ˮآسترازنكاˮ(AstraZeneca) گفته آزمایشات واكسن كروناویروس را كه در تولید آن با پژوهشگران دانشگاه ˮآكسفوردˮ همكاری كرده است، بعد از بیمار شدن یكی از داوطلبان متوقف كرده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و به نقل از نیویرک تایمز، شرکت آسترازنکا روز سه شنبه اظهار داشت که آزمایشات جهانی همچون آزمایشات بزرگ مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به سبب بیمارشدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. این واکسن که با کمک پژوهشگران دانشگاه "آکسفورد" ساخته شده است، بعنوان یکی از واکسن های مهم جهانی مقابل ویروس کرونا شناخته شده است و تعلیق این آزمایش چشم اندازهایی را برای احتمال اینکه تا آخر سال این واکسن عرضه گردد، می کاهد.
آسترازنکا اظهار داشت که آزمایش را بطور داوطلبانه متوقف کرده و اجازه می دهد تا داده های ایمنی توسط کمیته ای مستقل بررسی شود. این شرکت در اطلاعیه ای بوسیله ایمیل اظهار داشت: توقف آزمایشات یک عمل معمول است که باید هر زمان که بیماری بالقوه غیرقابل توجیهی در یکی از آزمایشات بر روی داوطلبان رخ می دهد، روی دهد.
جزئیات ماهیت این بیماری و زمان وقوع آن اعلام نشده است، بااینکه انتظار می رود حال شرکت کننده بهبود یابد.
طبق گزارشی از نیویورک تایمز که به فردی آشنا با این وضعیت استناد کرده، مشخص شد یک شرکت کننده ساکن انگلیس گرفتار "میلیت عرضی" شده است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به سبب عفونت های ویروسی ایجاد می شود. بدین سبب گزارش هنوز معین نیست که آیا این بیماری مستقیماً بعد از تزریق واکسن آسترازنکا به وجود آمده است یا خیر؟
این شرکت نیز از اظهارنظر در مورد این گزارش خودداری کرده است. به گزارش استات، تعلیق این آزمایش سایر آزمایشهای واکسن شرکت آسترازنکا را تحت تأثیر قرار داده است و همین طور پژوهشگران شرکت های مختلف که در حال انجام آزمایشات بالینی هستند نیز به دنبال نشانه هایی از واکنش های مشابه در داوطلبان هستند.
تابحال بیش از ۲۷.۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از آن میان نیز ۸۹۷ هزار و ۳۸۳ نفر جان خودرا از دست داده اند. بیش از ۱۸.۵ میلیون نفر نیز بهبود یافته اند.
منبع:

1399/06/19
23:02:21
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: بیماری , تولید , دارو , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif