کادایف

تشخیص بیماری پاركینسون با یك آزمایش پوستی ساده

تشخیص بیماری پاركینسون با یك آزمایش پوستی ساده

محققان ˮدانشگاه ایالتی آیوواˮ آمریكا در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند بیماری پاركینسون را می توان با انجام یك آزمایش پوستی ساده تشخیص داد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، هم اکنون هیچ آزمایش آسان و قابل اعتمادی برای تشخیص زودتر بیماری پارکینسون در دسترس نیست. پزشکان برای نتیجه گیری باید علایم، سابقه خانوادگی و سایر عوامل بیمار را به دقت سنجیده و مورد بررسی قرار دهند.
یک مطالعه جدید توسط دانشگاه ایالتی آیووا نشان داده است که یک آزمایش پوستی ساده می تواند به صورت دقیق بیماری پارکینسون را در افراد شناسایی کند.
دانشمندان آمریکایی به تازگی نشان داده اند که چگونه یک آزمایش می تواند با بررسی پروتئین آلفا-سینوکلئین جمع شده در نمونه های پوست بیماری پارکینسون (PD) را تشخیص دهد. این تحقیق بر روش سنجش تبدیل ناشی از لرزش در زمان واقعی (real-time quaking-induced conversion assay method) متمرکز است.
دانشمندان چندین سال را صرف مطالعه بهینه سازی روش تشخیص پروتئین های کژتابیده در اختلالات مشابه انسان و حیوان کرده اند.
این مطالعه بر روی ۵۰ نمونه پوست انجام شده است. نیمی از نمونه ها مربوط به بیماران مبتلا به پارکینسون بود. دانشمندان از روش پروتئین برای تشخیص صحیح بیماران مبتلا به پارکینسون استفاده کردند. محققان گفتند دقت تشخیص بالینی آزمایش برای تشخیص پارکینسون در مراحل اولیه حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد بود؛ اما در کل این نتایج نشان دهنده حساسیت و خصوصیت فوق العاده بالای آن است که این هم برای آزمایش تشخیصی بسیار مهم می باشد.
بیماری پارکینسون از پروتئین های آلفا-سینوکلئین کژتابیده ناشی می شود که در مغز جمع می شوند و منجر به صدمه عصبی می شوند. این پروتئین های آلفا-سینوکلئین کژتابیده در سایر بافت های بدن همچون پوست هم جمع می شوند. آزمایش نمونه های پوستی می تواند منجر به تشخیص زودتر بیماری پارکینسون شود. تشخیص زودتر می تواند به پزشکان اجازه دهد تا استراتژی های درمانی را که برای کند کردن یا پیشگیری از بروز علایم پیشرفته این بیماری طراحی شده اند را انجام دهند.
یافته های این مطالعه در مجله "Movement Disorders" منتشر گردید.
منبع:

1399/08/02
20:34:42
5.0 / 5
1343
تگهای خبر: بیماری , پروتئین , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif