کادایف
عضو كمیته علمی ستاد ملی مقابله با كرونا:

وضعیت انتشار كرونا بسیار بد است

وضعیت انتشار كرونا بسیار بد است

عضو كمیته علمی ستاد ملی كرونا با اشاره به اینكه شیوع زیاد بیماری كووید-19 سبب شده كه بیماران بدحال بیشتر در معرض مرگ و میر قرار گیرند، اظهار داشت: میزان انجام تست باید افزایش یابد و در عین حال تست ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.دکتر مینو محرز در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت انتشار کرونا و افزایش مرگ های ناشی از بیماری، اظهار داشت: وضعیت شیوع بیماری در کشور بسیار بد است و بیماری زیاد شده است. در عین حال بر تعداد بیماران بدحالی که مسن هستند و به بیماری های زمینه ای مبتلا هستند، افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه شیوع زیاد بیماری سبب شده که بیماران بدحال بیشتر در معرض مرگ و میر قرار گیرند، اظهار داشت: گاهی می بینیم که عمده بیمارانی که در آی سی یو بستری هستند، مسن هستند. باید توجه کرد که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در افراد مسن و افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و ریوی بالاست.

محرز با اشاره به افزایش تست های تشخیصی برای کنترل بیماری، اظهار داشت: اگر امکانات تست بیشتر باشد، در مدیریت بیماری بسیار موثر است. در تمام دنیا به این صورت بیماری را کنترل می کنند. میزان انجام تست باید افزایش یابد و در عین حال تست ارزان در اختیار مردم قرار گیرد. چونکه هم اکنون هزینه تست گران است. در دنیا پس از یافتن فرد مثبت، افراد در تماس با او را هم تست می کنند و این اقدام سبب می شود که افراد مثبت دیگر هم شناسایی شوند و ایزوله کردن آنها ریت انتشار را می کاهد.

وی با اشاره به اینکه در عین حال تشخیص بیماری در مراحل اولیه میزان مرگ و میر را هم می کاهد، اظهار داشت: هر چقدر بیماری زودتر تشخیص داده شود و تعداد تست هایمان بیشتر باشد و افراد بدون علامت را پیدا نماییم، می توان آنها را ایزوله کرد تا به دیگران بیماری را منتقل نکنند.

محرز همینطور اظهار داشت: هنوز هیچ داروی جدیدی هم برای کرونا مطرح نشده است و درمان ها همان هایی است که از قبل بوده که البته درمان قاطع نیست، اما در شرایط خاصی می توان برای بیمار استفاده نمود. برای بیمار بستری می توان داروهای ضدالتهاب و ضدانعقاد بهره برد.
1399/08/13
12:25:10
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif