کادایف

اختلاف نظر كارشناسان سلامت بر سر داروهای كووید-۱۹

اختلاف نظر كارشناسان سلامت بر سر داروهای كووید-۱۹

به گزارش كادایف كارشناسان سلامت در كشورهای مختلف همچنان بر سر استفاده از داروهای معرفی شده برای درمان بیماران مبتلا به كووید-۱۹ اختلاف نظر دارند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، کارشناسان سلامت در سرتاسر جهان در مورد استفاده از داروهای خاص برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ با یکدیگر اختلاف نظر دارند و بسته به محل زندگی بیماران، گزینه های مختلف درمانی برای آنان مطرح گردیده است.
روز گذشته (جمعه) سازمان جهانی بهداشت (WHO) در دستورالعملی با استفاده از داروی ضد ویروس رمدسیویر در درمان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان، مخالفت و اعلام نمود که هیچ شواهدی در خصوص اثربخشی این دارو در بهبود یا پیشگیری از به کارگیری دستگاههای تنفسی برای بیماران وجود ندارد.
اما در ایالات متحده و خیلی از کشورها، این دارو روش درمانی استاندارد برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ معرفی شده چون که دوره بهبود بیماران بستری در بیمارستان را به صورت میانگین از ۱۵ تا ۱۰ روز به پنج روز می کاهد.
همینطور در ایالات متحده بعضی از گروه های پزشکی، دو روش درمانی شامل داروی آنتی بادی و پلاسما درمانی را که سازمان غذا و داروی این کشور به استفاده اضطراری از آنها مجوز داده، تایید نکرده اند. به قول آنان شواهد کافی برای سفارش یا رد استفاده از این روش ها وجود ندارد.
پزشکان همینطور در مورد زمان مصرف و استفاده نکردن از تنها داروی شناخته شده دگزامتازون و استروئیدهای مشابه برای بهبود بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مطمئن نیستند.
به گزارش ژاپن تودی، همینطور اخیرا اخباری انتشار یافته که حاکی از اثربخشی داروی ضد التهاب "توسیلیزومب" است هرچند یافته های اولیه در مورد این دارو منتشر نشده یا به صورت کامل توسط محققان حوزه علوم پزشکی و دارویی مورد بازنگری قرار نگرفته که این مورد به نوبه خود پزشکان را سردرگم کرده است.
منبع:

1399/09/02
09:32:14
5.0 / 5
1355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif