کادایف
یافته جدید محققان؛

ارتباط مصرف میوه های خشك با رژیم غذایی و سلامت بهتر

ارتباط مصرف میوه های خشك با رژیم غذایی و سلامت بهتر

به گزارش کادایف محققان به این نتیجه رسیده اند که تشویق مردم به خوردن میوه خشک بیشتر، بدون شکر اضافه شده، می تواند روشی موثر برای افزایش مصرف مواد مغذی حیاتی در بدن آنها باشد.به گزارش کادایف به نقل از مهر، بررسی های اخیر نشان داده است مصرف کم میوه در دنیا، عامل اصلی بروز بیماری ها و ناتوانایی های در رابطه با رژیم غذایی است.
میوه منبع خوبی از مواد مغذی مانند فیبر و پتاسیم است که خیلی از افراد در رژیم غذایی خود ندارند. همینطور میوه حاوی مواد مغذی فعال زیستی است که فواید سلامتی دیگری نظیر پلی فنول ها و کاروتنوئیدها را فراهم می آورد.
تحقیقات نشان داده است که خوردن میوه با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، سرطان و دیابت نوع ۲ مرتبط می باشد.
عوامل مختلفی امکان دارد در مصرف کم میوه تازه توسط افراد نقش داشته باشد همچون محدود بودن دسترسی، هزینه زیاد و فسادپذیری بالا. مصرف بیشتر میوه خشک می تواند یک چاره خوب در این حوزه باشد.
میوه خشک از نظر قیمت، در دسترس بودن و سهولت ذخیره سازی و حمل و نقل مزایای زیادی نسبت به میوه تازه دارد. همینطور می تواند جایگزین میان وعده های ناسالم سرشار از قند، نمک و چربی اشباع شود.
با این حال، نگرانی هایی در مورد مصرف بیش از اندازه که منجر به دریافت کالری بسیار زیاد می شود وجود دارد چونکه میوه خشک، نوع پرکالری میوه است.
آنها دریافتند که افراد در روزهایی که میوه خشک مصرف می کنند، مواد مغذی اصلی بیشتری نظیر فیبر غذایی و پتاسیم دریافت می کنند. باآنکه کالری مصرفی شأن هم بیشتر است.
محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در نظرسنجی از ۲۵، ۵۹۰ نفر دریافتند افرادی که مقادیر زیادی میوه خشک مصرف می کردند دارای رژیم غذایی بهتر، شاخص توده بدنی کمتر، اندازه دور کمر کوچک تر، و فشار خون سیستولیک پایین تر بودند.
محققان در مقایسه روزهایی که یک شرکت کننده میوه خشک مصرف کرده بود با روزهایی که آنرا مصرف نکرده بود، دریافتند که میانگین مصرف کربوهیدرات ها، فیبر غذایی، پتاسیم و چربی اشباع نشده در روزهایی که میوه خشک مصرف کرده بودند بیشتر است.


منبع:

1399/09/14
12:08:49
5.0 / 5
1301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif