کادایف
روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

تهران در وضعیت نارنجی

تهران در وضعیت نارنجی

به گزارش کادایف رئیس جمهور اظهار داشت: ما به کانال 500 نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر نیز می شود اما امروز به کانال 300 نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه در طول این مدت ۴۲۰ مصوبه داشته ایم و به دستگاهها ابلاغ کردیم، اظهار داشت: تا حالا ۸۵ درصد مصوبات ما عملیاتی شده است.
وی اضافه کرد: کار بسیار خوبی در طول این مدت محدودیت ها انجام شده که آثار مثبتی داشته است و همه این ها با همکاری مردم به وجود می آید. تا زمانی که مردم به مسری بودن این بیماری واقف باشند و به پروتکل ها عمل کنند، وضعیت بهتر می شود.
روحانی تاکید کرد: البته هر کجا وضعیت قرمز باشد ما محدودیت ها را اجرائی و اعمال می نماییم. ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر نیز می شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه اگر مراعات در جامعه ما مورد توجه قرار نگیرد و مردم حس کنند شرایط عادی شده، یک ماه بعد باز به شرایط بحرانی باز می گردیم، اشاره کرد: حتی اگر واکسن مفید و موثر به دست ما برسد و ما هم برای مردم آنرا فراهم نماییم، لازم است که همچنان پروتکل ها رعایت شود، چونکه نه مشخص است آثار این واکسن ها چقدر است، نه مشخص است که چه عوارضی دارد و نه به محض تزریق، تأثیر می گذارد.
روحانی تصریح کرد: به امید واکسن نباید مراقبت ها کاهش پیدا کند. هیچ واکسنی نیز صد درصد اثربخش نیست و همین طور نمی دانیم که این ویروس چقدر تغییر ژنتیکی در آینده خواهد داشت. پس در این شرایط لازم است پروتکل ها مراعات شود.
وی با اعلان اینکه افراد مبتلا باید دوران قرنطینه را بگذرانند، اشاره کرد: تأسف بار است که فردی مبتلا می شود، به او اعلام می شود و بازهم او از خانه و قرنطینه خارج می شود و حتی می خواهد سوار هواپیما و وسایل حمل و نقل عمومی شود. این موارد از طرف ما حتما باید با برخورد مواجه شود و جریمه ها برای این افراد اعمال شود. ما ناچار از سختگیری نسبت به چنین افرادی هستیم.
رییس جمهور اشاره کرد: اگر اقدامات دو سه هفته اخیر نبود ما با مشکلات بسیار گسترده در زمینه شیوع ویروس کرونا مواجه می شدیم. وقتی ما پروتکلی را الزامی می نماییم و ابلاغ می شود، خود ما مسئولان وظیفه اجرای آنرا بیش از مردم عادی برعهده داریم.
روحانی افزود: همه آنانی که مسئول هستند باید بیش از دیگران آنرا رعایت نمایند. اگر چنین نشود مردم می گویند پس این مراقبت ها چندان اهمیتی ندارد، اگر داشت چرا فلان اداره یا فلان مسئول رعایت نکرد؟ پس باید طوری عمل نماییم که مردم، مسئولان را دراین زمینه الگو قرار دهند.
وی با اشاره به تاثیر اعمال محدودیت ها در دو هفته اخیر، اظهار نمود: از ۱۶۰ منطقه قرمزی که در دو هفته پیش داشتیم حالا با تلاش ها و مراعات مردم به ۶۴ منطقه قرمز کاهش داشته ایم. اما بر اساس گزارش ها ۷ شهرستان نیز وضعیت فوق قرمز دارند که باید حتما برای این شهرستان ها اقدامات فوری انجام گیرد، چونکه نرخ مبتلاشدن به کرونا در این شهرستان ها صعودی است.
رییس جمهور در آخر با اشاره به شرایط امروز تهران در زمینه شیوع ویروس کرونا اظهار نمود: تهران در وضعیت نارنجی است اما ما لب مرز قرمز شدن شرایط قرار داریم و اگر مراقبت ها و نظارت و کنترل کافی انجام نگیرد بازهم بعد دو هفته ممکنست شرایط تهران قرمز شود.
منبع:

1399/09/15
13:22:10
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif