کادایف

واكسن فایزر در مقابل گونه های جدید كرونا اثربخش است

واكسن فایزر در مقابل گونه های جدید كرونا اثربخش است

به گزارش کادایف نتیجه یک بررسی نشان می دهد: واکسن فایزر/بیو ان تک در مقابل گونه های جدید کروناویروس از اثربخشی لازم برخوردار می باشد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، "فیلیپ دورمیتزر"، یکی از محققان واکسن کروناویروس فایزر اظهار داشت: جهش می تواند عامل انتقال بیشتر ویروس باشد و این نگرانی وجود دارد که باعث شود ویروس از آنتی بادیهای ناشی از واکسن رهایی پیدا کند.
طبق مطالعات آزمایشگاهی که توسط این شرکت داروسازی آمریکایی انجام گرفته مشخص شده است: واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک در مقابل سویه جهش یافته این ویروس که در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده و از قابلیت انتقال بالایی برخوردار است، تاثیرگذاری لازم را دارد.
مطالعه انجام شده روی نمونه خون افرادی که به آنان واکسن تزریق شده، بدست آمده است. هرچند یافته های بدست آمده محدود است چونکه مجموعه کامل جهش های موجود در هر یک از انواع جدید ویروس را که به سرعت در حال گسترش است، مورد بررسی قرار نداده است.
به گزارش کادایف به نقل از هندوستان تایمز، دورمیتزر اظهار داشت: موثر بودن این واکسن در مقابل این جهش و همینطور ۱۵ جهش دیگر که این شرکت پیش از این مورد آزمایش قرار داده، امیدوار کننده است.
منبع:

1399/10/19
12:38:39
0.0 / 5
964
تگهای خبر: دارو , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif