کادایف

ناقلان خاموش عامل نیمی از موارد انتقال بیماری كووید-۱۹

ناقلان خاموش عامل نیمی از موارد انتقال بیماری كووید-۱۹

نتایج یک بررسی نشان داد: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید-19 در جهان توسط افراد آلوده به کروناویروس که علائمی از بیماری در آنان وجود ندارد، صورت گرفته است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید-۱۹ در سطح جهان ممکنست توسط ناقلان خاموش بیماری صورت گرفته باشد که ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کرده اند.
نتایج این بررسی تاکید کننده اهمیت اقدامات ضروری در حوزه سلامت عمومی از قبیل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دستها حتی در افرادی که احساس کسالت ندارند، است تا از گسترش ویروس جلوگیری شود.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: برای کنترل همه گیری باید گسترش خاموش همه گیری را که بوسیله ناقلان خاموش انجام میشو، د مورد توجه قرار داد.
در این بررسی پژوهشگران به مطالعه ۱۰ تحقیق پرداختند که برآوردهای آنان برمبنای اطلاعات هزاران مورد مبتلاشدن در سطح جهان از زمان شروع شیوع کروناویروس تا ماه جولای است.
به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران اظهار داشتند: بعد از در نظر گرفتن چندین فاکتور همچون مدت زمان لازم برای انتقال ویروس از فرد آلوده، حداقل ۵۰ درصد از موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در جهان ممکنست از قرار گرفتن افراد در معرض ناقلان خاموش بیماری ناشی شده باشد.1399/10/19
23:30:03
0.0 / 5
1104
تگهای خبر: بیماری , سلامت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif