کادایف

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 109 میلیون و 106 هزار و 464 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 405 هزار و 463 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۸۱ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۰۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۲۸ میلیون مبتلا و در آستانه رسیدن به ۵۰۰ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۳ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همین طور فرانسه بیش از ۸۱ هزار، روسیه بیش از ۷۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۵ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۴ هزار و ۷۰۰، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۷ هزار، آرژانتین با بیش از ۵۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۷ هزار، پرو با بیش از ۴۳ هزار و لهستان با بیش از ۴۰ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۴۹۶ هزار و ۶۳ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۹۴۰ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۶۷۳ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۵۵ مبتلا، ۲۳۸ هزار و ۶۴۷ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۵۷ هزار و ۶۹۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۹۶ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۷ هزار و ۱۰۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۹۰۸ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۴۴۸ هزار و ۶۱۷ مبتلا، ۸۱ هزار و ۶۴۷ قربانی
۷. اسپانیا: سه میلیون و ۵۶ هزار و ۳۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۴۷ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۷۱۰ هزار و ۸۱۹ مبتلا، ۹۳ هزار و ۳۵۶ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۷۹ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۳۷۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۳۶ هزار و ۹۰۵ مبتلا، ۶۵ هزار و ۴۱۵ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/11/26
11:42:23
0.0 / 5
1108
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif