کادایف
وزیر بهداشت:

آمریكایی ها ظالمانه ترین فشارها را بر ما وارد كردند

آمریكایی ها ظالمانه ترین فشارها را بر ما وارد كردند

به گزارش کادایف وزیر بهداشت در جلسه شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور یافت و به بیان آخرین وضعیت مدیریت بیماری کووید۱۹ در کشور و طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در این جلسه عنوان کرد: باوجود دروغی که آمریکایی ها می گفتند دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست اما ظالمانه ترین نوع فشارها را بر ما وارد کردند و اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند نمی توان به آنها اعتماد کرد، بخشی به این رفتار آنها باز می گردد. آنها که دارو را از کودکان و ماسک را از سربازان خط مقدم ما دریغ کردند، چگونه می خواهند به ما واکسن بدهند؟
وی ادامه داد: روزها و شبهای بسیار سختی بر ما و همکارانمان در سرتاسر کشور گذشت. برای تهیه ماسک، گان، ونتیلاتور و داروهای مورد احتیاج به شدت در مضیقه بودیم. می گفتند هواپیمای حامل این محصولات ساعت ۲ صبح در ایران می نشیند اما بعد خبر می دادند که انگلیسی ها و آمریکایی ها در فلان فرودگاه، اجازه پرواز ندادند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز به لطف خدا در یکی از نقاط روشن مدیریت کووید۱۹ قرار داریم. دکتر احمد المنظری مدیر منطقه شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته به ایران سفر و اعلام نمود که مدیریت ایران در بیماری کووید۱۹ تعجب آور و قابل تحسین است.
نمکی ضمن اشاره به همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج در طول سال های گذشته، اظهار داشت: ۳۰ سال پیش طرح بسیج ملی واکسیناسیون فلج اطفال، سال قبل طرح بسیج ملی کنترل فشارخون و سال جاری هم طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با کووید۱۹ با همکاری سازمان بسیج و نیروهای داوطلب اجرا کردیم اما آنچه ما را این روزها نگران کرده، جهش های ویروس می باشد چون رفتار واریانت های جدید با ویروس قبلی متفاوت می باشد و می تواند حتی ۱۰ تا ۱۲ برابر قدرت سرایت داشته باشد و انگلیسی ها روزهای اول متاسفانه مخفی کاری کردند.
وی خاطرنشان کرد: غیر از نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در حمایت، هدایت و رعایت پروتکل ها، جامعه روحانیت در کشور کمک های بسیار پرارزش و زیادی کردند و بزرگترین خدمت را با تذکر و رعایت پروتکل ها به مهار این بیماری کردند. تقاضا داریم که در رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری برای ویروس کووید۱۹ هم این همراهی ها و حمایت ها از جانب جامعه روحانیت استمرار داشته باشد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در این جلسه، اعضای شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای دکتر نمکی و مجموعه وزارت بهداشت و مدافعان سلامت در مدیریت کووید۱۹ و رویکرد ولایتمداری وزیر بهداشت و پشتیبانی از تولید داخل، مباحثی مانند ضرورت رسیدگی علمی به طب سنتی و جلوگیری از شائبه تقابل دین و علم، استمرار طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و ضرورت جدیت بیشتر در اعمال و اجرای محدودیت ها را مطرح نمودند.1399/12/09
14:40:35
0.0 / 5
745
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif