کادایف

چگونه از صدمه به شنوایی جلوگیری كنیم؟

چگونه از صدمه به شنوایی جلوگیری كنیم؟

به گزارش کادایف کم شنوایی یا ناشنوایی علاوه بر تمام مشکلات ارتباطی که می تواند برای فردی که به آن گرفتار است ایجاد نماید، هزینه های زیادی هم دارد اما خبر خوب این است که بیشتر از ۵۰ درصد موارد کم شنوایی و ناشنوایی قابل پیشگیری می باشند، تنها باید با شیوه های مناسب پیشگیری آشنا شد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، سلامت شنوایی و ارتباط، نقش بسزایی را در تمام مراحل زندگی افراد ایفا می کند. کم شنوایی و بیماری های در ارتباط با گوش می تواند از راه اقدامات پیشگیرانه مانند محافظت از شنوایی در مقابل اصوات بلند، اجرای اقدامات مناسب و موثر مراقبت از گوش و ایمن سازی افراد به خوبی کنترل شود.
کم شنوایی و بیماری های در ارتباط با گوش وقتی قابل کنترل است که بموقع شناسایی شده و مراقبت های مناسب در مورد آنها پیگیری و اجرا شود. فراموش نکنید افرادی که در معرض کم شنوایی هستند باید شنوایی خویش را به صورت منظم و دوره ای بررسی نمایند و افرادی که گرفتار کم شنوایی هستند باید از عرضه دهندگان خدمات بهداشتی در نظام سلامت کشور، مراقبت های لازم را دریافت نمایند.

کم شنوایی، یک ناتوانی ارتباطی به حساب می آید که شیوع آن در جامعه به طور کلی و در سالمندان به طور خاص در حال افزایش نگران کننده است. قریب به ۴۶۶ میلیون نفر در سرتاسر جهان گرفتار کم شنوایی ناتوان کننده هستند و ۳۴ میلیون نفر از این تعداد را کودکان می سازند. تا سال ۲۰۵۰ بیشتر از ۹۰۰ میلیون نفر از مردم جهان گرفتار کم شنوایی ناتوان کننده خواهند بود. همینطور 60 درصد از کم شنوایی کودکان از راه مداخله بموقع قابل پیشگیری است.
بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، ۱/۱ میلیارد نفر جوان ۱۲ تا ۳۵ سال در معرض خطر کم شنوایی ناشی از قرار گرفتن در معرض صداهای بلند قرار دارند و شیوع کم شنوایی ناتوان کننده دوره نوزادی ۱ تا ۳ مورد در هر ۱۰۰۰ تولد زنده گزارش شده است.
ایمن سازی نوزادان و کودکان در مقابل بیماری های عفونی، غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان و تشخیص و درمان بموقع کم شنوایی، درمان افراد مبتلا به عفونت مزمن گوش، ترویج زایمان طبیعی، جلوگیری از مصرف مواد مخدر سنتتیک و روان گردان که دارای خطر ایجاد کم شنوایی در افراد هستند، کنترل مواجهه با صداهای بلند در محیط های شغلی و تفریحی و افزایش آگاهی در مورد شیوه مراقبت از سلامت گوش و شنوایی همچون روش های کاهش اختلالات شنوایی به حساب می آید.1399/12/14
12:52:23
0.0 / 5
789
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif