کادایف

سفارش هایی برای حفظ سلامت قلب

سفارش هایی برای حفظ سلامت قلب

به گزارش کادایف موارد مبتلا شدن به بیماری های قلبی رو به افزایش است و این بیماری ها یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان به حساب می آید.به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، قلب همچون ارگان های حیات بخش در بدن است که نمی توان سلامت آنرا به خطر انداخت. انواع مختلفی از بیماری های قلبی وجود دارد که وضعیت کلی سلامت را تحت تأثیر قرار می دهد. ضروریست که فرد از سلامت قلب خود مراقبت کند و تمامی عوامل موثر در بروز بیماری های قلبی را تحت کنترل داشته باشد.

فاکتورهای خطرزای بسیاری همچون جنسیت، سن و سابقه خانوادگی وجود دارد که می تواند در بروز بیماری های قلبی نقش داشته باشد. هرچند فاکتورهایی وجود دارند که رعایت آنها می تواند به جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و حفظ سلامت قلب برای طولانی مدت کمک نماید.

سایت مدیکال دیالوگ به بعضی از نکات مفید در جلوگیری از بیماری های قلبی اشاره کرده است:

کنترل کلسترول خون: بالا بودن کلسترول خون از علل اصلی در بروز بیماری های قلبی است. با رعایت رژیم های غذایی حاوی میزان پایینی از چربی های اشباع شده و سرشار از فیبر میتوان از بالا رفتن کلسترول پیشگیری کرد و آنرا تحت کنترل داشت همینطور ورزش کردن و برخورداری از وزن ایده آل کمک کننده است.

کنترل فشار خون: بالا بودن فشار خون همچون عوامل خطرزا برای سلامت قلب است. رعایت رژیم غذایی سالم، خودداری از استعمال سیگار همچون عامل های مفید در حفظ فشار خون است.

کنترل دیابت: افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری های قلبی قرار دارند. لازم است آنان بیماری خویش را تحت کنترل داشته باشد و اجازه ندهند این بیماری سلامت قلب را تحت تأثیر قرار دهد همینطور رعایت رژیم غذایی مفید برای سلامت قلب و مناسب برای بیماران دیابتی است.

خودداری از مصرف دخانیات: دخانیات از بزرگترین مواد خطرزا برای قلب است که به تدریج به قلب صدمه می زند. مصرف کنندگان دخانیات بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری های قلبی، فشار خون بالا و حتی سکته مغزی هستند. با کنار گذاشتن استعمال دخانیات خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی هم کاسته می شود.

برخورداری از وزن ایده آل: وزن نقش کلیدی در سلامتی دارد. لاغر یا چاق بودن می تواند برای سلامت خطرساز باشد. ضروریست که افراد برای مراقبت از وزن، شاخص توده بدنی را کنترل کنند.
1399/12/15
12:33:54
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif