کادایف
معاون درمان وزارت بهداشت:

گردشگری سلامت در كشور توسعه می یابد، كاهش پرونده های تخلف پزشكی

گردشگری سلامت در كشور توسعه می یابد، كاهش پرونده های تخلف پزشكی

كادایف: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در كشور توسعه دهیم، اظهار داشت: متاسفانه در بخش گردشگری سلامت، دلالانی رشد كرده اند كه منجر به صدمه هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت شده است.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، قاسم جان بابایی در جلسه با روسای بیمارستان های خصوصی تهران اظهار داشت: در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در كشور توسعه دهیم.

وی اضافه كرد: یكی از مشكلات ما تعرفه است كه متاسفانه برداشت همه از تعرفه به مقوله فنی برمی گردد و تعرفه هتلینگ نادیده گرفته می گردد.
جان بابایی تصریح كرد: هم اكنون برای گروهی از مردم ممكن است پرداخت از جیب مهم نباشد و در دسترس بودن خدمت و دریافت خدمات با كیفیت اهمیت بیشتری داشته باشد.

وی خاطرنشان كرد: مدیریت در هزینه ها كه سازمان برنامه و بودجه مطرح كرده است مغایرتی با افزایش تعرفه ها ندارد، افزایش تعرفه یك عرف است، اما مدیریت هزینه مبحث دیگری است.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: سال آینده نظام ارجاع را آغاز و در كشور اجرا می نماییم و تلاش می شود، افرادی كه می خواهند از خدمات درمانی بخش دولتی استفاده كنند، با استفاده از نظام ارجاع وارد شوند.

وی ادامه داد: با انجمن های مختلف همكاری های خیلی خوبی داریم، حدودا با تمام انجمن ها نشست داشته ایم و آغاز به سطح بندی خدمات كرده ایم و راهنماهای بالینی را با محوریت مدیریت هزینه تدوین كردیم.

وی درمورد گزارشات و پرونده های تخلف پزشكی اظهار داشت: تعداد كم پرونده های پزشكی كه به ۱۹۰ گزارش و به تعزیرات ارسال شده است، ثابت كرده گروه پزشكی از تمام گروه ها كم خطاتر هستند.

وی به مدیریت حوزه گردشگری سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه به گردشگری سلامت كم پرداخته شده است، به خصوص قسمتی كه مربوط به بخش خصوصی است و بنابراین این بخش نیاز به مدیریت و هماهنگی است، چراكه قسمتی از این مورد مربوط به سازمان میراث فرهنگی است و متاسفانه دلالانی رشد كرده اند كه منجر شده صدمه هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت زده شود و شكایت هایی هم واصل شده است، كه به دنبال انتقال بیماران به كلینیك به جای بیمارستان بوده است كه مدیر كل دفتر نظارت و اعتباربخشی درمان به جد به این مورد وارد شده است تا در بخش خصوصی كه ظرفیت پذیرش بیماران خارجی را دارد از پتانسیل ها استفاده و بیماران خارجی برای درمان پذیرش شوند.

وی اضافه كرد: باید تلاش نماییم با حذف دلالان، صدمه های این حوزه از بین برود و فرایند ورود، خروج و پیگیری وضعیت درمانشان سازماندهی شود، مهمترین مشكل ما در حوزه گردشگردی در بیرون از حوزه سلامت است و ما باید ورود و خروج ها را سامان بدهیم.

جان بابایی همینطور درمورد كتاب ارزشگذاری نسبی اظهار داشت: ترجمه كتاب ارزشگذاری نسبی به كمك سازمان نظام پزشكی در حال انجام می باشد، امیدوارم قسمتی از این كتاب كه مورد اعتراض گروهی از همكاران پزشك است، به نقطه ای برسد كه اختلافات برطرف شود، فاز بعدی اقدامات ما نشست با انجمن ها و واقعی كردن نسبت خدمت ها و رشته ها با یكدیگر است.1396/10/28
18:22:47
5.0 / 5
1754
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif