کادایف
استاندار تهران عنوان كرد

عقب ماندگی استان تهران درزیرساخت بهداشت ودرمان

عقب ماندگی استان تهران درزیرساخت بهداشت ودرمان

به گزارش کادایف استاندار تهران اظهار داشت: امروز عقب ماندگی استان تهران در زیرساخت بهداشت و درمان و سلامت کاملا مشهود است و این استان در پایگاه های سلامت خانه بهداشت و پایگاه های اورژانس استان تهران کم برخوردارست.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر انوشیروان محسنی بند پی در جلسه بررسی زیرساخت های بهداشتی استان تهران، اضافه کرد: خانه بهداشت به ازای هر ۱۰۰۰نفر ۲۸صدم درصد است و در شاخص کشوری ۸۶درصد است. در خانه بهداشت شهری هم اختلاف بسیار فاحش است و به ازای هر ۵۱هزار نفر یک خانه بهداشت را داریم.
به گفته ی ایشان، تعداد ۲۷۶طرح درمانی توسط سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران وتهران در حوزه بهداشت ودرمان در استان تهران تعریف شد که متاسفانه در مجموع ۲۳درصد این طرح ها پیشرفت فیزیکی دارند.

طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران، به گفته ی ایشان، بالاترین حجم خدمات به مراجعین در سطح ملی را در بیمارستان های تهران شاهدیم به انضمام اینکه بالاترین جمعیت اتباع خارجی و همین طور بالاترین درصد سکونتگاه های غیر رسمی در استان تهران است. همین موضوع نشان میدهد که زیرساخت های بهداشت و درمان تهران به هیچ عنوان با جمعیت این استان تناسبی ندارد.
منبع:

1400/01/28
16:15:26
5.0 / 5
391
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif