کادایف

تازه ترین آمار همه گیری کرونا

تازه ترین آمار همه گیری کرونا

کادایف: مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 206 میلیون و 974 هزار و 880 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 358 هزار و 471 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 185 میلیون و 599 هزار و 212 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۳۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۶۷ هزار و هند با بیش از ۴۳۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۳۷، ۳۶۴، ۷۰۰ ۶۳۷، ۱۶۱ ۲ هند ۳۲، ۱۵۶، ۴۹۳ ۴۳۰، ۷۶۲ ۳ برزیل ۲۰، ۳۱۹، ۰۰۰ ۵۶۷، ۹۱۴ ۴ روسیه ۶، ۵۵۷، ۰۶۸ ۱۶۸، ۸۶۴ ۵ فرانسه ۶، ۴۲۵، ۴۳۶ ۱۱۲، ۵۶۱ ۶ انگلیس ۶، ۲۱۱، ۸۶۸ ۱۳۰، ۸۰۱ ۷ ترکیه ۶، ۰۳۹، ۸۵۷ ۵۲، ۸۶۰ ۸ آرژانتین ۵، ۰۷۴، ۷۲۵ ۱۰۸، ۸۱۵ ۹ کلمبیا ۴، ۸۶۰، ۶۲۲ ۱۲۳، ۲۲۱ ۱۰ اسپانیا ۴، ۶۹۳، ۵۴۰ ۸۲، ۴۷۰ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۶۸ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۳۲ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، عراق، فیلیپین، جمهوری چک، شیلی، کانادا، بنگلادش، مالزی، بلژیک، سوئد، پاکستان، ژاپن و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/05/23
12:13:15
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif