کادایف
جدیدترین آمار جهانی همه گیری كرونا

۱۵ کشوری که هر یک بیش از ۳ میلیون بیمارکرونایی دارند

۱۵ کشوری که هر یک بیش از ۳ میلیون بیمارکرونایی دارند

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 212 میلیون و 162 هزار و 969 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 436 هزار و 906 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 189 میلیون و 793 هزار و 91 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۴ هزار و هند با بیش از ۴۳۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۳۸، ۵۱۹، ۲۹۴۶۴۴، ۸۴۰۲هند۳۲، ۴۲۴، ۲۳۴۴۳۴، ۳۹۹۳برزیل۲۰، ۵۵۶، ۴۸۷۵۷۴، ۲۴۳۴روسیه۶، ۷۲۶، ۵۲۳۱۷۵، ۲۸۲۵فرانسه۶، ۶۰۲، ۳۱۱۱۱۳، ۲۶۷۶انگلیس۶، ۴۶۰، ۹۳۰۱۳۱، ۵۹۱۷ترکیه۶، ۱۹۷، ۰۴۱۵۴، ۳۲۷۸آرژانتین۵، ۱۳۰، ۸۵۲۱۱۰، ۲۱۷۹کلمبیا۴، ۸۸۶، ۸۹۷۱۲۴، ۱۲۱۱۰اسپانیا۴، ۷۷۰، ۴۵۳۸۳، ۱۳۶بر اساس این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۷۵ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
براساس آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایران، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.1400/05/31
12:44:55
5.0 / 5
198
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif