کادایف
مطالعات نشان می دهد؛

روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می کند

روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می کند

به گزارش کادایف، برپایه تحقیقات جدید، مکمل روغن کریل امکان دارد از مغز در مقابل پیری محافظت نماید.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان تاثیر روغن کریل را بر انحطاط عصبی ناشی از سن و بیماری پارکینسون بررسی کردند.
آنها دریافتند که روغن کریل می تواند در مقابل خیلی از فرآیندهای عصبی در کرم ها و رده های سلولی انسانی محافظت کند.
روغن های دریایی مانند روغن ماهی به صورت گسترده ای به علت خاصیت تقویت کننده سلامتی مورد بررسی قرار گرفته اند. با این وجود، تابحال روغن کریل نسبتاً نادیده گرفته شده است.
روغن کریل که از سخت پوستان شبه میگو که در اعماق اقیانوس منجمد جنوبی زندگی می کنند، بدست می آید دارای مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ با زنجیره بلند، آنتی اکسیدان ها و کولین است که یک ماده مغذی اساسی است که به رشد و عملکرد سالم مغز کمک می نماید.
نتایج یک مطالعه نشان داد که مکمل های رژیم غذایی روغن کریل مانع از بین رفتن حافظه در مدلهای موش مبتلا به آلزایمر می شود.
اخیراً محققان اثرات روغن کریل را بر روی مدل کرم حلقوی مبتلا به بیماری پارکینسون بررسی کردند.
آنها دریافتند که روغن کریل از سلول های عصبی دوپامینرژیک ناشی از زوال در ارتباط با سن و بهبود شناخت محافظت می کند. تصور می شود تخریب نورونهای دوپامینرژیک نقش اساسی در پارکینسون دارد.
دکتر «پاپاسانی سوبایح»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی شیکاگو، در اینباره می گوید: «این مطالعه پتانسیل اسیدهای چرب امگا ۳، کولین و آنتی اکسیدان ها را در کُند شدن صدمه های در ارتباط با سن به سلول های عصبی نشان داده است.»
محققان تصمیم گرفتند که کرمهای حلقوی را مطالعه کنند چونکه فرآیندهای پیری آنها مشابه انسان است. تحقیقات قبلی نشان داده است که روغن کریل می تواند طول عمر این کرم ها را تا چهار روز افزایش دهد. طول عمر متوسط آنها بین ۱۸-۲۰ روز است.
در مطالعه حاضر، محققان اثرات روغن کریل را بر روی مدلهای کرم اندازه گیری کردند. نتایج نشان داد کرمهای درمان نشده با روغن کریل بعد از شش روز، بیشتر از ۳۰ درصد از نورونهای دوپامینرژیک شأن وضعیت انحطاط بدی داشتند. با این وجود، کرمهای تحت درمان با کریل هیچ کاهشی در نورون های عصبی شأن تجربه نکردند.
آزمایشات بیشتر نشان داد که روغن کریل منجر به کاهش ۶ برابری استرس اکسایشی در کرم ها و بهبود شناخت آنها شد. محققان همینطور دریافتند که روغن کریل فعالیت ژنتیکی را که برای افزایش پیری سالم شناخته شده است، تقویت می کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


1401/09/25
13:17:31
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif