کادایف

پیامد یک دهه رکوردزنی گرما در کالیفرنیا از مرگ ومیر بی سابقه تا میلیاردها دلار خسارت

پیامد یک دهه رکوردزنی گرما در کالیفرنیا از مرگ ومیر بی سابقه تا میلیاردها دلار خسارت

به گزارش کادایف، در حالیکه کالیفرنیا با موج گرمای شدیدی دست و پنجه نرم می کند، یک گزارش جدید هزینه نگران کننده گرمای شدید در پرجمعیت ترین ایالت آمریکا را با ۴۶۰ مورد مرگ زودرس و ۷.۷ میلیارد دلار خسارت اقتصادی در دهه گذشته توصیف کرد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، سازمان بیمه کالیفرنیا اخیراً هفت رویداد گرمای شدید بین سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار داد و تلاش کرد هزینه های انسانی و مالی را در سرتاسر این ایالت بسنجد.
بر مبنای گزارشی که هفته گذشته با عنوان «تأثیر گرمای شدید بر مردم، زیرساخت ها و اقتصاد کالیفرنیا» انتشار یافت، بدترین رویداد گرما در سال ۲۰۲۲ رخ داد که به تنهایی جان ۲۰۰ نفر را گرفت و ۲.۲ میلیارد دلار خسارت اقتصادی به بار آورد.
رویدادهای گرمای شدید همینطور منجر به بیشتر از ۵۰۰۰ مورد بستری شدن در بیمارستان ها و نزدیک به ۱۰ هزار و ۶۰۰ رفتن به بخش اورژانس در طول دوره مطالعه برای انواع شرایط در رابطه با گرما همچون نارسایی کلیه، بیماری های تنفسی، سلامت روان و سکته شد.

همینطور تلفات اقتصادی ناشی از گرما هم در این زمان سرسام آور بوده است. دستمزدها و بهره وریِ از دست رفته، اختلال در کشاورزی و تولید، قطع برق و صدمه های زیرساختی همگی به هزینه های ۷.۷ میلیارد دلاری منجر گردیده است.
طبق این گزارش، قطع برق بخصوص در طول موج گرمای سال ۲۰۲۲ میلادی ۲۳۰ میلیون دلار خسارت اقتصادی به بار آورد.
این گزارش اذعان کرد که خسارات واقعی گرمای شدید احیانا خیلی بیشتر از برآوردهای اولیه است. بیمه سنتی اغلب نمی تواند خساراتی مانند دستمزد از دست رفته کارگران و قطع برق برای ساکنان و مشاغل را پوشش دهد.
این گزارش که «اولین در نوع خود» نامیده شده است، با هدف اطلاع دادن به سیاست گذاران، دولت ها، مشاغل و صنعت بیمه برای توسعه استراتژی های انطباقی برای کاهش تهدید فزاینده گرمای شدید می باشد.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، «ریکاردو لارا»، کمیسر بیمه کالیفرنیا در اطلاعیه ای با تکیه بر فوریت پرداختن به هزینه های پنهان سرسام آور رویدادهای گرمای شدید اظهار داشت: گرمای شدید یک فاجعه بی صدا و فزاینده است که سلامت، اقتصاد و شیوه زندگی ما را در کالیفرنیا تهدید می کند.
لارا در این گزارش تصریح کرد: یکی از چالش های اصلی پیش رو، تاثیر نامتناسب گرمای شدید بر جمعیت های صدمه پذیر همچون جوامع کم درآمد، افراد مسن و کارگران مشغول به کار در فضای باز است.

بر طبق این گزارش، نتایج نامطلوب سلامتی به صورت نامتناسبی بر جوامع سیاهپوست، اسپانیایی تبار و بومیان آمریکا تاثیر گذاشته است و میزان مرگ و میر قابل توجهی در بین افراد سالمند و بیماری های در رابطه با گرما در بین جمعیت های جوان وجود دارد.
در عین حال دمای بسیار بالا کار یا ورزش ایمن در بیرون از منزل را غیر ممکن می کند، بیماری های قلبی و ریوی را تشدید کرده و آلودگی هوا را بدتر می کند. گرما بخصوص برای افرادی که در فضای باز کار می کنند و برای نوزادان و افراد مسن خطرناک می باشد. با این وجود هنگامی که گرما با رطوبت ترکیب شود به مراتب کشنده تر می شود.
دانشمندان مدت هاست اخطار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عموما خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سالهاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.1403/04/20
17:52:24
5.0 / 5
47
تگهای خبر: آلودگی , بیماری , بیمه , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif