کادایف

احتمال افزایش خطر پولیپ روده با مصرف مكمل كلسیم

احتمال افزایش خطر پولیپ روده با مصرف مكمل كلسیم

كادایف: بررسی ها نشان داده است مصرف مكمل های كلسیم همراه با ویتامین د و بدون آن ممكن است خطر پولیپ روده را افزایش دهد.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، بررسی اطلاعات موجود در یك آزمایش گسترده از آن حكایت می كند كه مصرف مكمل های كلسیم با ویتامین د یا بدون آن می تواند خطر مبتلا شدن به انواعی از پولیپ را در روده افزایش دهد.

این اطلاعات از آزمایش های كلینیكی به دست آمده كه مصرف مكمل های كلسیم و ویتامین د را در پیشگیری از پلیپ های روده مورد بررسی قرار دادند.

متخصصان علوم پزشكی در آمریكا با اشاره به اینكه لازم است یافته های بدست آمده بیشتر مورد بررسی قرار گیرد اظهار داشتند: این یافته ها تاثیرات حائز اهمیتی در كنترل و پیشگیری از سرطان روده دارند.

مطالعات پیشین كه درمورد تاثیر مكمل های كلسیم و ویتامین د روی پیشگیری از پولیپ ها انجام گرفته نتایج مغایری داشته است.

سرطان روده بیماری است كه با تكثیر غیرمعمول سلول ها در روده شناخته می شود. این سرطان به صورت معمول با یك پولیپ شروع می گردد كه رشد غیرسرطانی است. پولیپ با سرعت پایین رشد می كند و اغلب شكل گرفتن آن ۲۰ سال طول می كشد.

متخصصان با مطالعه روی ۲۲۵۹ بیمار ۴۵ تا ۷۵ ساله كه به صورت گزینشی از مكمل های كلسیم و مكمل ویتامین د یا هر دو مكمل همراه با هم مصرف كرده بودند دریافتند: احتمال پولیپ روده در افرادی كه كلسیم مصرف كردند صرف نظر از اینكه ویتامین د هم در كنار آن بهره برده باشند یا نه، بیشتر است.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، هر چند احتمال مبتلا شدن به پولیپ روده در افرادی كه تنها از ویتامین د مصرف كرده اند پایین بوده است.1396/12/12
23:39:08
5.0 / 5
2400
تگهای خبر: مكمل , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif