کادایف

245دانشگاه خارجی ازفهرست دانشگاه های معتبر وزارت بهداشت حذف شدند

245دانشگاه خارجی ازفهرست دانشگاه های معتبر وزارت بهداشت حذف شدند

كادایف: اهواز- قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: برای ارتقا بخشی مدرك تحصیلی دانشجویان رشته داروسازی 245 دانشگاه خارجی از فهرست دانشگاه های معتبر این وزارتخانه حذف شده اند.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا حمید اكبری پنجشنبه در بیست و یكمین همایش دانشجویان داروسازی سراسر كشور در گیت بوستان اهواز اضافه كرد: دانشگاه های كشورهایی نظیر آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، فیلیپین، برخی دانشگاه های هندوستان و تركیه همچون دانشگاه های حذف شده از فهرست معتبر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی هستند.
وی با اشاره به اینكه هرسال حدود یكهزار و 600 دانشجو داروسازی وارد دانشگاه ها می شوند اظهار داشت: از دغدغه های ما بحث كیفی سازی پذیرش دانشجویان رشته داروسازی است.
وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت صنفی، شغلی، تحصیلی، علمی و پژوهشی دانشجویان دارو سازی از مسئولیت های مهم ما در وزارت بهداشت است از این رو با پیگیری صورت گرفته مصوبه ای برای محدودسازی پذیرش دانشجویان رشته داروسازی تصویب گردید.
اكبری با اشاره به اینكه طبق پیش بینی ها تا سال 1404 به حدود 27هزار داروساز در كشور نیاز داریم، اظهار داشت: هم اكنون 19هزار پزشك داروسازی در كشور فعال می باشند و بالغ بر 10هزار دانشجوی داروسازی هم در سال های بین 1390 تا 96 وارد دانشگاه ها شده اند كه برآورد می گردد زودتر از سال 1404 به این تعداد دانشجو دست یابیم.
وی در مورد تعداد ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه های كشور هم اضافه كرد: سالانه حدود 100 تا 150 دانشجوی خارجی برای تحصیل در رشته داروسازی وارد كشور می شوند كه حدودا همین تعداد دانشجو از كشور هم برای تحصیل در این رشته به دانشگاه های خارج از كشور سفر می كنند.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهاركرد: از حدود یك میلیون نفر داوطلب ورود به دانشگاه ها حدود 700 هزار نفر معادل 69 درصد این افراد را متقاضیان رشته تجربی تشكیل می دهند و در میان رشته های تجربی هم سه رشته پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی بیشترین متقاضی را دارند.
وی اضافه كرد: دردولت یازدهم و دوازدهم تمركز جدی بر روی بحث كیفی سازی تمام علوم بخصوص رشته های پزشكی صورت گرفته تا بیش از گذشته به استانداردهای منطقه ای و جهانی نزدیك شویم.
بیست و یكمین همایش دانشجویان داروسازی سراسر كشور با حضور قائم مقام معاونت آموزشی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت و مشاور وزیر بهداشت در اهواز برگزار گردید.
9887/ 6037


1396/12/17
20:44:54
5.0 / 5
1753
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif