کادایف
رییس دانشكده علوم پزشكی خلخال

طرح تحول سلامت سطح خدمات درمانی به شهروندان خلخالی را افزایش داده است

طرح تحول سلامت سطح خدمات درمانی به شهروندان خلخالی را افزایش داده است

كادایف: اردبیل-رییس دانشكده علوم پزشكی وخدمات بهداشتی، درمانی خلخال اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت واستقرار پزشكان متخصص دولتی در شهرستان سطح خدمات درمانی به شهروندان افزایش یافته است.


دكتر علی اكبر شكارچی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: امسال 235 هزار بیمار رجوع كننده به كلینیك تخصصی پزشكان بخش دولتی خلخال مورد معاینه و درمان قرار گرفته اند.
وی بیان كرد: از آغاز اجرای طرح تحول سلامت از سال 93 تا كنون بیش از 13 هزار عمل جراحی در بیمارستان خلخال انجام گرفته وبیش از 40 هزار نفر در این مركز آموزشی، درمانی بستری شده اند.
وی با اشاره به اینكه با اجرای این طرح و كاهش هزینه های درمانی میزان رجوع به مراكز درمانی دولتی افزایش یافته است، افزود: با فراهم شدن امكانات عمل جراحی لیزری چشم در بیمارستان خلخال امسال 23 هزار بیمار چشمی ویزیت شده و 3 هزارو 200 عمل جراحی چشم انجام شده است.
وی اظهار نمود: هم اكون 25 پزشك متخصص به مردم منطقه خدمات پزشكی و در مانی ارائه می كنند و امسال برای اولین بار بیش از یك هزار عمل جراجی حلق وگوش وبینی ونیز 2 هزار عمل جراحی كلیه ومجاری ادراری در بیمارستان امام خمینی خلخال انجام گرفته است.
وی از افزایش ظرفیت اورژانس بیمارستان خلخال اطلاع داد وگفت: با توسعه فضای فیزیكی وافزایش كادر درمانی بخش اورژانس هم اكنون ارائه خدمات فوریتی در بیمارستان با استفاده از 2 پزشك صورت می گیرد.
شكارچی از برآورده شدن یكی از خواسته های مهم مردم در بخش رادیولوژی خبرداد وگفت: با تامین یك پزشك متخصص رادیو لوژی زنان در بیمارستان خلخال خواسته مردم منطقه برآورده شده ومشكل رجوع بیماران زن به پزشك متخصص رادیولوژی وسونوگرافی مرد برطرف شده است.
وی از ارائه خدمات دندانپزشكی در روزهای تعطیلات نوروز وبرای اولین بار در این شهرستان اطلاع داد وگفت: این خدمات در هر2 بخش خصوص ونیز درمانگاه شماره 3 دولتی خلخال ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه با استقلال دانشكده علوم پزشكی خلخال اعتبارسال اینده این دانشكده 40 درصد افزایش یافته اظهار داشت: با پیگیری نماینده مردم خلخال وكوثر درمجلس از سال آینده 2 رشته جدید تحصیلی فناوری سلامت وتغذیه به مجموع رشته های تحصیلی این دانشكده افزوده می گردد.
خلخال در 115 كیلومتری جنوب اردبیل واقع می باشد.
6016/7119


1396/12/29
16:37:00
5.0 / 5
1741
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , جراحی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif