کادایف

25 میلیون دلار درآمد گردشگری سلامت در خوزستان محقق شد

25 میلیون دلار درآمد گردشگری سلامت در خوزستان محقق شد

كادایف: اهواز – معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: 25 میلیون دلار با استفاده از گردشگری سلامت توسط مراكز درمانی زیر مجموعه دانشگاه در سال 1396 جذب شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا مهران ورناصری چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سرسرای اداری دانشگاه علوم پزشكی اهواز به مناسبت هفته سلامت اظهار نمود: در این مدت، گواهینامه پذیرش بیماران خارجی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی توسط 12 بیمارستان گلستان، شفا، بقایی 2، امام خمینی، رازی، طالقانی، سینا و اروند و آریا و آپادانا و مهر و بیمارستان نفت اهواز دریافت شد.
وی اضافه كرد: جذب و بستری بیش از چهار هزار بیمار خارجی در بیمارستان های دارای مجوز و پذیرش بیش از 18 هزار بیمار خارجی سرپایی در مطب ها و مراكز درمانی زیر پوشش دانشگاه انجام شد.
ورناصری در زمینه اقدامات لازم در مورد پیشگیری از بیماری های غیرواگیر اظهار نمود: واحد پیشگیری و درمان سكته مغزی در بیمارستان گلستان اهواز در سال 1395 افتتاح شد و ادامه فعالیت آن در سال قبل برای پیشگیری از مرگ و میر بیماران سكته مغزی همچون اقدامات مهم صورت گرفته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: با عنایت به زمان حیاتی رسیدگی به بیماران ذكر شده، اطلاع رسانی به عموم مردم در مورد علائم بیماری و رجوع به موقع به بیمارستان اهمیت ویژه ای دارد.

** نخستین سلامتكده طب سنتی در اهواز

ورناصری در ادامه از پیگیری تاسیس نخستین سلامتكده طب سنتی در اهواز در سال قبل اطلاع داد كه امسال به بهره برداری می رسد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اهواز بیان كرد: تعداد تخت های دیالیز از 179 تخت در سال 1392 به 236 تخت در سال 1396 افزایش یافته و بخش دیالیز هندیجان با چهار تخت سال گذشته به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: به بخش خصوصی مجوز تاسیس 2 مركز دیالیز در اهواز داده شده كه مركز اول با 50 تخت در منطقه سپیدار اهواز آماده بهره برداری است.
ورناصری افزود: تهیه و تحویل 37 دستگاه دیالیز به مراكز دیالیز با كسب اعتبار و هزینه كرد به مبلغ پنج میلیارد ریال از دیگر اقدامات معاونت درمان در سال 1396 است.
وی ادامه داد: وضعیت اهدای عضو در استان مناسب نمی باشد و حتی در سه سال اخیر كمتر هم شده است؛ در سال گذشته، 56 عدد عضو پیوندی از 15 بیمار مرگ مغزی دریافت شده است.

**افزایش ماهانه تا 70 نفر به بیماران دیالیزی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اهواز ادامه داد: تعداد بیماران دیالیزی زیر نظر دانشگاه یك هزار و 240 نفر است و ماهانه به صورت متوسط 60 تا 70 بیمار به این تعداد اضافه می گردد.
وی در مورد پروژه های عمرانی طرح تحول سلامت در سال قبل اظهار نمود: بیمارستان شهید طباطبایی باغملك با 96 تخت و پیشرفت 80 درصد در دست ساخت است و بیمارستان شهدای صنعت نفت با 151 تخت آماده بهره برداری و در دست تجهیز است.
ورناصری اضافه كرد: بیمارستان ابوذر اهواز با 240 تخت و بیمارستان طالقانی 2 با 110 تخت در دست تكمیل و پیگیری تجهیز است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز بیان كرد: تاسیس 13 مركز خدمات دندانپزشكی در بیمارستان های دانشگاهی در سال قبل از دیگر اقدامات حوزه معاونت درمان است.

**افزایش ظرفیت تخت های روانپزشكی به 670 عدد
وی اظهار داشت: ظرفیت تخت های روانپزشكی دانشگاه از 497 تخت در سال 1392 به 670 تخت در سال قبل افزایش یافته است.
ورناصری از دیگر فعالیت های صورت گرفته را راه اندازی بخش پیوند مغز استخوان در بیمارستان شفا با چهار تخت در سال 95 و ارتقای تعداد تخت به 18 مورد در سال 96 عنوان نمود كه بیش از 60 پیوند موفق داشته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اهواز در مورد برنامه ماندگاری پزشكان در مناطق محروم اظهار داشت: حضور 168 پزشك متخصص در 14 شهر كمتر توسعه یافته و محروم استان و تمام وقت شدن همگی آنان در بیمارستان های دولتی همچون این اقدامات است.
وی در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد هم اظهار نمود: راه اندازی نخستین مركز سرپایی خصوصی درمان سوء مصرف مواد ویژه زنان در استان، مركز سرپایی دولتی درمان سوء مصرف مواد، مركز بستری درمان اختلالات مصرف مواد ویژه كودكان و نوجوانان در مركز آموزشی و درمانی گلستان همچون این فعالیت ها است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشكی اهواز هم اظهار داشت: مدیران باید همگی نقش خویش را در حوزه سلامت ایفا كنند.
نوذر درستان اضافه كرد: از آنجایی دیگر كودكان به انجام بازی های قدیمی رغبتی ندارند و فقط بازی های كامپیوتری انجام می دهند این وضعیت در نتیجه چاقی و بیماری های قلبی و عروقی را در آینده به دنبال دارد.
هفته سلامت با شعار پوشش همگانی سلامت، برای همه، در همه جا از یكم تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد و نواختن زنگ سلامت، همایش تجلیل از فعالان و خیرین عرصه سلامت، برگزاری ایستگاه نقاشی و برپایی ایستگاههای سنجش سلامت جهت مشاوره روانپزشكی، فشار خون و قند خون همچون برنامه های این هفته است.
3004/6002


1397/01/29
23:09:51
5.0 / 5
2452
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif