کادایف
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یزد:

سند جامع سلامت استان یزد تدوین می گردد

سند جامع سلامت استان یزد تدوین می گردد

كادایف: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یزد با اشاره به دسترسی كامل مردم استان به خدمات بهداشتی و درمانی، اظهار داشت: تدوین سند جامع سلامت مردم استان یزد در دستور كار دانشگاه علوم پزشكی قرار گرفته است.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر«محمدحسن لطفی» در نشست خبری معاونین دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی كه به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت برگزار شد، با بیان این كه در ایران هر ساله اول تا هفتم اردیبهشت بعنوان هفته سلامت تعیین شده است، اظهار نمود: شعار امسال هفته سلامت «سلامت برای همه در همه جا» است.
وی افزایش دسترسی همه افراد جامعه به خدمات مورد نیاز در حوزه بهداشتی و درمانی را تعریف كلی شعار امسال هفته سلامت دانست و اضافه كرد: خدمت توام با عدالت، با كیفیت، در كوتاه ترین زمان ممكن و با كاهش حداقلی فشار مالی چهار عنصر پوشش همگانی سلامت در استان و كشور است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یزد در ادامه با بیان این كه اگر پوشش همگانی سلامت در همه دولت و كشورها در اولویت قرار بگیرد، تمام ابعاد توسعه پایدار و متوازن هم تحت تأثیر این شعار قرار می گیرد، اظهار داشت: اگر افراد جامعه خدمات سلامت را آن طور كه باید و شاید عرضه كنند، در آینده كاری و زندگی خود افراد تأثیر گذار و نخبه ای برای توسعه جامعه خواهند بود.
لطفی با اشاره به این كه در پوشش همگانی سلامت نظام بیمه ای و همینطور نظام عرضه خدمات و شبكه های ارتباطی و اطلاعاتی نقش مهمی در كاهش هزینه از جیب مردم ایفا می كنند، خاطرنشان كرد: در بحث قانون گذاری پوشش همگانی سلامت باید همیشه زنده و پویا باشد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه در پوشش همگانی سلامت فقط خدماتی كه به فرد عرضه می گردد به تنهایی مد نظر قرار نمی گیرد، بیان كرد: خدمات اجتماعی كه در قالب های مختلف نظیر اصلاح و استاندارسازی آب برخی مناطق و تغییر ذائقه مردمی، از خدمات تعریف شده در جهت تحقق پوشش همگانی سلامت است.
وی حركت به سمت پوشش همگانی در جهت تحقق برابری و عدالت خدماتی را هدف كلان پوشش همگانی سلامت دانست و تأئید كرد: هم اكنون تمام ساكنین روستا و شهر در استان یزد دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی را دارند.
معاون بهداشتی علوم پزشكی یزد اظهار داشت: در استان یزد 85 مركز بهداشتی و درمانی، 90 پایگاه سلامت، 171 خانه بهداشت، 71 واحد دندانپزشكی، دو كلینیك بیماری های رفتاری در شهر یزد و میبد و یك مركز كنترل بیماری های واگیردار فعال و در حال عرضه خدمت به مردم استان هستند.
وی رعایت عدالت اجتماعی را همچون خصوصیت خدمات بهداشتی و درمانی در استان یزد دانست و بیان كرد: به منظور نهادینه كردن پوشش همگانی سلامت تدوین سند جامع سلامت مردم استان یزد در دستور كار دانشگاه علوم پزشكی قرار گرفته است.
این مقام مسئول افزایش امید به زندگی، داشتن جامعه توانمند تدوین و افزایش كیفیت زندگی مهمترین اهداف تدوین و اجرای سند جامع سلامت در استان یزد است.1397/02/03
13:27:42
5.0 / 5
2332
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif