کادایف

كاهش قیمت داروهای سرطان در چین

كاهش قیمت داروهای سرطان در چین

كادایف: مقامات بهداشتیِ چین اعلام نمودند دولت این كشور در تلاش است تا قیمت داروهای سرطان و در نتیجه بار مالی آن بر دوش بیماران را كم كند.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، معاون كمیته ملی بهداشت چین از كاهش قیمت داروهای سرطان با استفاده از متمركز كردن مذاكرات و تداركات اطلاع داد.

رییس بخش بیمه درمانی وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی چین هم اعلام نمود كه سال قبل دولت بر سر قیمت ۳۶ داروی سرطان در فهرست بیمه های درمانی با شركت های داروسازی به توافق رسید كه قیمت این داروها به صورت میانگین تا ۴۴ درصد كاهش یافته است.

این مقام رسمی با اشاره بر رویكرد "بیمار محورِ" دولت در مذاكرات بر نیاز به رقابت در بازار هم تاكید داشته است.

مقامات چین اعلام نموده اند كه دولت برای افزودن تعداد بیشتری از داروهای آنتی نئوپلاستیك به فهرست بیمه درمانی كشور تلاش خواهد نمود.

هم چنین تلاش هایی برای تسریع روند بازبینی و تایید داروهای جدید، كاهش هزینه های پخش و بهبود روند تشخیص به منظور كاهش بار بیماری بر دوش بیماران و خانواده های آنها صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، به همین منظور دولت چین زمان تایید محصول برای داروهای وارداتی را به صورت قابل توجهی كوتاه، روش های ترخیص كالاها از گمرك را ساده تر و ۲۸ دارو را از لیست تعرفه های گمركی وارداتی معاف كرده است. با اینكه كاهش تعرفه های داروهای وارداتی ممكن است برای صنعت دارویی داخلی چین چالش برانگیز باشد.
1397/02/10
15:05:56
5.0 / 5
2408
تگهای خبر: بهداشت , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif