کادایف
پس از مداوای اولیه در اصفهان؛

هشت زنجانی مسموم از قارچ سمی به شیراز منتقل شدند

هشت زنجانی مسموم از قارچ سمی به شیراز منتقل شدند

كادایف: اصفهان- هشت نفر از اهالی زنجان كه براثر خوردن قارچ سمی دچار مسمومیت شده بودند بعد از مداوای اولیه در قزوین و اصفهان به علت صدمه كبد و كلیه به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شدند.


مدیر حوادث و فوریت های پزشكی استان اصفهان روز سه شنبه به ایرنا اظهار داشت: بامداد امروز هشت نفر از شهروندان زنجانی كه در یك منطقه تفریحی این استان بعد از خوردن قارچ سمی دچار مسمومیت شدید شده بودند برای مداوا به یكی از مراكز درمانی قزوین منتقل شدند.
دكتر غفور راستین اضافه كرد: مسموم شدگان كه چهار زن و چهارمرد هستند به علت وخامت وضعیت جسمی از قزوین به اصفهان و به جهت صدمه دیدگی كبد و كلیه به شیراز منتقل شدند.
دكتر راستین اظهار داشت: این بیماران به وسیله یك دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس اصفهان باهمراهی یك پزشك و چهار تكنسین فوریت های پزشكی اصفهان به منظور انجام عمل پیوند راهی بیمارستان نمازی شیراز شدند.
وی خاطرنشان كرد: این بیماران كه یك نوجوان هم در میان آنها بود، بعد از بستری در بیمارستان زنجان برای انجام اقدامات پزشكی اولیه، به فوریت های پزشكی قزوین تحویل داده شده و سپس به اصفهان منتقل شده بودند.
همچنین ایرنا از زنجان گزارش داد كه این افراد از مجموع 18 نفر از اهالی ماهنشان هستند كه بر اثر مصرف قارچ سمی دچار مسومیت شدید شده بودند.
این افراد در یك باغ شخصی بعد از خوردن قارچ مسموم شده و به بیمارستان رازی ماهنشان منتقل و به علت شدت مسمومیت به زنجان، تهران و شیراز منتقل شدند.
در بین مسموم شدگان 2 كودك 4 و 2.5 ساله و یك نوزاد 9 ماهه وجود دارد.
ت/7135/ 6022


1397/02/25
15:00:55
5.0 / 5
1784
تگهای خبر: پزشك , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif