کادایف
بخاطر شدت آلودگی هوا

فعالیت ادارات مشهد با تاخیر آغاز می گردد

فعالیت ادارات مشهد با تاخیر آغاز می گردد

كادایف: مشهد- دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای استان خراسان رضوی اظهار داشت: بر مبنای مصوبه امروز هشتم خرداد این كارگروه فعالیت ادارات در مشهد روز چهارشنبه نهم خرداد با دو ساعت تاخیر آغاز می گردد.


حمید صالحی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: با عنایت به شدت بی سابقه آلودگی هوا در كلانشهر مشهد امروز كارگروه كاهش آلودگی هوای مشهد تشكیل جلسه داد و تصمیماتی در جهت كاهش آلودگی هوا مصوب شد.
وی ادامه داد: بر این اساس ساعت تعطیلی ادارات همانند روزهای عادی خواهد بود. همینطور بانكهای خصوصی و دولتی همانند گذشته ساعت كاری و خدمات دهی خویش را با هدف رفاه حال مردم آغاز می كنند اما دو ساعت زودتر تعطیل می شوند. همه مدارس و مهدهای كودك مشهد هم روز چهارشنبه نهم خرداد ماه تعطیل هستند.
مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در مورد برگزاری امتحانات آخر سال دانش آموزان هم اظهار داشت: امتحانات نهایی و هماهنگ استانی فردا طبق برنامه برگزار می گردند و سایر امتحانات دانش آموزان در مشهد باید با تعیین تاریخ دیگری از جانب مدارس برگزار شوند.
وی به تعطیلی و توقف فعالیت همه واحدهای شن شویی در شمال و شمال شرق مشهد هم اشاره و بیان كرد: با عنایت به تداوم آلودگی هوا در مشهد طی روزهای آینده، طبق تصویب كارگروه روز پنجشنبه هم خودروهایی كه شماره پایانی پلاك آنان زوج است اجازه حركت در این شهر را ندارند و حتی در صورت خروج از منزل توسط پلیس جریمه می شوند.
صالحی در مورد ساعت كاری ادارات در روز پنجشنبه دهم خرداد ماه هم اظهار داشت: تصمیم گیری در این زمینه منوط به عرضه گزارش پیش بینی هواشناسی و تصمیم اداره كل حفاظت محیط زیست خواهد بود بنابراین روز چهارشنبه اطلاع رسانی در این خصوص صورت می گیرد.
وی همینطور دو كانون گرد و خاك قره قوم در تركمنستان و هرات در افغانستان را مقصرآلودگی شدید اخیر در هوای كلانشهر مشهد معرفی و بیان كرد: روز گذشته هفتم خرداد فعالیت این دو كانون گرد و غبار در شهرستان درگز در شمال خراسان رضوی شروع شد و امروز مشهد را در مركز این استان به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی آلودگی كنونی سطح شهر مشهد را از نوع گرد و غبار و ذرات معلق ذكر و بیان كرد: شهروندان بیمار، سالخورده، زنان آبستن و كودكان در این شرایط از حضور و فعالیت در سطح شهر خودداری كرده و دیگر افراد هم با ماسك رفت و آمد كنند.
وی پیش بینی نمود وضعیت اضطرار در هوای مشهد طی دو روز آینده ادامه داشته باشد.
میانگین كنونی شاخص كلی كیفیت هوای مشهد به عدد 235 و وضعیت اضطرار رسیده است. كیفیت هوا در سه ایستگاه طرق با 318، چمن و خاقانی هر یك با 301 در وضعیت خطرناك قرار دارد.
مشهد طی ماههای فروردین و اردیبهشت امسال 16 روز هوای پاك، 39 روز هوای سالم و هفت روز هوای ناسالم برای گروههای حساس داشته است.
روزانه تا یك میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در كلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حركت هستند.
شاخص كیفیت هوا در كمتر از 50 پی.اس.آی مبین وضعیت هوای پاك، 50 تا 100 نشانگر وضعیت سالم، در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی مبین وضعیت اخطار برای افراد حساس و كودكان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی اخطار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی هم وضعیت بحرانی را نشان داده است.
7496/1858


1397/03/08
23:44:44
5.0 / 5
1691
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif