کادایف

بیجاری ها 110 واحد خون اهدا كردند

بیجاری ها 110 واحد خون اهدا كردند

كادایف: سنندج - رئیس فوریت های پزشكی بیجار اظهار داشت: با عنایت به هماهنگی های به عمل آمده اكیپ سازمان انتقال خون استان در بیجار مستقر و از 137 متقاضی، 110 واحد خونی دریافت نمودند.


محمدرضا باشوكی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: گروه سیار سازمان انتقال خون كردستان با عنایت به درخواست های مردم، برای اهدای خون در شب های قدر در مركز فوریت های پزشكی مستقر شدند.
وی با تشریح مراحل دریافت و نگهداری خون اضافه كرد: در اولین شب از لیالی قدر 137 نفر از اهالی شهر بیجار با حضور در پایگاه سیار انتقال خون، اقدام به اهدای خون برای بیماران نیازمند كردند.
باشوكی با اشاره به اینكه اختصاص سالن و یا اتاق مناسب برای اهدا كنندگان در تسریع كار خونگیری موثر است، تصریح كرد: دریافت خون آخر كار نیست بلكه نگهداری و انتقال به موقع آن به مراكز درمانی مهم است كه در این ارتباط، كمبود امكانات داریم.
رئیس مدیر مركز فوریت های پزشكی بیجار نخستین و ضروری ترین نیاز تولید یك مركز دریافت خون را داشتن یخچال مخصوص فریزر كردن خون اعلام نمود.
وی خاطرنشان كرد: در روزهای خاصی از سال استقبال مردم برای اهدای خون بیش از دو برابر می گردد و خیلی از داوطلبان در چند نوبت برای خونگیری رجوع می كنند.
باشوكی با اشاره به توان گروه برای دریافت حداكثر 55 واحد خونی در یك تایم كاری اظهار داشت: با وجود استقبال گسترده مردم روزه دار برای اهدای خون، شب گذشته از 137 نفر خونگیری بعمل آمد و 110 واحد خونی برای بیماران نیازمند ارسال شد.
وی افزود: از این تعداد متقاضی، 9 نفر به دلیل مصرف داروی فشار خون قادر به اهدا نبودند و 18 نفر هم به دلیل اینكه نخستین باری بود كه خون اهدا می كردند، خون گرفته شده از آنها برای انجام آزمایش های تخصصی به سازمان انتقال خون كردستان فرستاده شد.
به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، مدیركل انتقال خون كردستان پیشتر اظهار داشته بود: برای رفاه حال روزه داران در ماه رمضان، مركز خونگیری سنندج پس از افطار آماده پذیرش روزه داران اهدا كننده خون است.
محمدسعید كریمیان تصریح كرد: مركز انتقال خون سنندج هر شب از ساعت 18 تا 23 در ماه مبارك رمضان از كسانی كه قصد اهدای خون دارند، خونگیری می كند.
16 مركز درمانی مصرف كننده خون در استان كردستان وجود دارد و 2 مركز انتقال خون ثابت در سنندج و سقز هم به مردم خدمات عرضه می دهند ضمن اینكه در مناسبت های خاص تیم های سیار با حضور در دیگر شهرهای استان از اهدا كنندگان، خونگیری می كنند.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 كیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/9102


1397/03/14
00:01:14
5.0 / 5
1710
تگهای خبر: پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif