کادایف

نتایج امیدبخش تست واكسن HIV روی نمونه انسانی

نتایج امیدبخش تست واكسن HIV روی نمونه انسانی

كادایف: متخصصان علوم پزشكی اظهار داشتند: واكسن HIV آزمایش شده روی نمونه های انسانی با نتایج امیدواركننده ای همراه بوده است.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، آزمایش روی واكسن HIV كه قابلیت دارد مردم سراسر جهان را در برابر این ویروس حفظ كند نتایج امیدبخشی داشته است.

این واكسن كه با هدف تولید مصونیت در برابر گونه های مختلف ویروس HIV تولید شده و در آزمایش روی ۳۹۳ نفر واكنش سیستم ایمنی آنتی اچ آی وی را به دنبال داشته است. همینطور این واكسن از میمون ها در برابر ویروسی مشابه با HIV حفاظت كرده است.

به گفته محققان لازم است آزمایش های بیشتری صورت گیرد تا مشخص شود آیا واكنش ایمنی این واكسن می تواند فرد را در برابر آلودگی HIV حفظ كند. حدود ۳۷ میلیون نفر در جهان به HIV یا ایدز مبتلا هستند و برآورد شده هر سال ۱.۸ میلیون نفر به آن مبتلا می شوند.

به رغم پیشرفت هایی كه در درمان HIV بدست آمده، درمان قطعی و تولید واكسن برای مقابله با این ویروس مبهم مانده است.

همچنین داروی Prep در پیشگیری از عفونت HIV موثر است اما بر خلاف واكسن لازم است این دارو به صورت مرتب و حتی روزانه مصرف شود.

در این بررسی محققان تركیب های مختلفی از این واكسن را روی افراد ۱۸ تا ۵۰ ساله كه به HIV آلوده نبودند آزمایش كردند. تمامی این تركیب های واكسنی، واكنش سیستم ایمنی آنتی HIV تولید كرده و مصرف آنها ایمن بوده است.

همچنین در مطالعه دیگری به تعدادی میمون واكسنی تزریق شد تا آنها را در برابر ویروسی مشابه با HIV مصون نگه دارد. تلفیقی از واكسن كه بیشترین تاثیر را در نمونه های انسانی داشته ۶۷ درصد میمون ها را در برابر این بیماری حفظ نموده است.

به گزارش شبكه خبری بی بی سی، محققان آمریكایی اظهار داشتند: باآنكه یافته های بدست آمده امیدبخش بوده است و باعث واكنش در سیستم ایمنی بیماران شده اما هنوز معلوم نیست برای مقابله با این ویروس كافی باشد.
1397/04/16
17:17:22
5.0 / 5
2231
تگهای خبر: دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif