کادایف

مروجان اهدای خون از رشت تا تهران ركاب زدند

مروجان اهدای خون از رشت تا تهران ركاب زدند

كادایف: تهران- تیم دو نفره دوچرخه سواری استان گیلان با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون از رشت تا تهران ركاب زد و در خلال مسیر مردم را به اهدای خون تشویق كرد.


سخنگوی سازمان انتقال خون در حاشیه برگزاری آیین استقبال از این دوچرخه سواران مروج اهدای خون به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشكاران سالم ترین افراد برای اهدای خون هستند به علت اینكه بیش از افراد دیگر از سلامت خود مراقبت می كنند.
بشیر حاجی بیگی افزود: در فصل گرما و در ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، همینطور به علت افزایش سفرها، استقبال مردم برای اهدای خون كاسته می شود و این درحالی است كه در فصل تابستان به علت افزایش سفرها و حوادث رانندگی نیاز به خون بیشتر می گردد.
سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح كرد: اما باید توجه داشت كه نیاز به خون همیشگی است و بهتر است اهداكنندگان به خصوص اهداكنندگان مستمر (با سابقه حداقل دو بار اهدا در سال) در فصل گرما بیش از هر زمان دیگر به این امر شایسته بپردازند.
وی تصریح كرد: برخی افراد جامعه قادر به اهدای خون نیستند یا اینكه شرایط اهدا را ندارند؛ این افراد می توانند مروجان خوبی برای ارتقای فرهنگ اهدای خون در جامعه باشند.

* بیماران نیازمند خون به اهداكنندگان امید دارند
هادی گرجی یكی از ركاب زنان این تیم دوچرخه سواری اظهار داشت: با عنایت به اینكه شعار امسال روز جهانی اهدای خون «مرا هزار امید است و هر هزار تویی» است در خلال مسیر خود این پیام را به مردم رساندیم و با استقبال عمومی مواجه شدیم. هدف ما این بود مردم بدانند كه بیماران نیازمند برای ادامه حیات خود چشم امید به اهداكنندگان خون دارند.

* ورزشكاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند
سامان یوسفی یكی دیگر از مروجان اهدای خون این تیم دوچرخه سواری و مسئول كمیته سایكل گردشگر هیات دوچرخه سواری استان گیلان هم اظهار داشت: در حوزه ارتقای سطح سلامت جامعه، ورزشكاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند.
وی افزود: در جهت ترویج فرهنگ اهدای خون، نخبگان جامعه، بازیگران سینما و تلویزیون و افراد شاخص اجتماعی و سیاسی نقش بسیار مهمی دارند.
یوسفی اظهار داشت: ترویجی كه امثال ما برای ارتقای سطح سلامت جامعه با این نوع حركات نمادین انجام می دهند، هیچ نوع عواید مالی و سیاسی ندارد و فقط یك نوع حركت نوع دوستانه در جهت تشویق مردم به اهدای خون و خودمراقبتی است.
وی افزود: تیم دوچرخه سواری گیلان با ركاب زدن در جهت ارتقای سلامت جامعه اقداماتی نظیر ترویج فرهنگ خون، اهدای عضو، 25 سال دوستی ایران و آذربایجان، جشنواره صلح و سلام مشهد و كاسپین دریای دوستی را در كارنامه خود دارد.
تیم دوچرخه سواری گیلان كه با شعار اهدای خون 19 تیرماه سفر ترویجی خویش را به سمت تهران آغاز كرد، امروز یكشنبه با حضور در اداره كل انتقال خون استان تهران مورد استقبال مسئولان انتقال خون و اهداكنندگان قرار گرفت.
تیم دوچرخه سواری مروجان اهدای خون با حمایت سازمان انتقال خون كشور و با همكاری اداره كل انتقال خون استان های گیلان و مازندران، سازمان نظام مهندسی ساختمان و كمیته سایكل گردشگر گیلان و فرماندهی پلیس راه و پلیس راهور گیلان، از اداره كل انتقال خون در راه خود از جاده های رشت به پلور مازندران به همراه 9 نفر كوهنورد به قله دماوند صعود كردند.
اجتمام*2181*1834


1397/04/24
14:38:41
5.0 / 5
2967
تگهای خبر: سلامت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif