کادایف

هاشمی: تامین دارو و درمان بیماران خاص نباید دچار مشكل شود

هاشمی: تامین دارو و درمان بیماران خاص نباید دچار مشكل شود

كادایف: تهران - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: وظیفه ما در هر كسوتی كاستن از رنج مردم و خشنودی آنان است و هیچ مشكلی نباید برای تامین دارو و درمان بیماران خاص تولید شود.


به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری وزارت بهداشت، سیدحسن هاشمی در آیین انتخاب اعضای هیات مدیره مجمع خیرین سلامت كشور، اضافه كرد: گاهی برخی مدیران به علت ناهماهنگی، تصمیم هایی می گیرند كه امكان دارد سبب ناراحتی بیماران خاص شود؛ برای نمونه شاهد افزایش معمول قیمت دارو امسال به علت افزایش نرخ دستمزدها و بهای ارز بودیم.
وزیر بهداشت با تاكید بر اینكه نباید تولید دارو متوقف شود، تصریح كرد: بیمه ها برای پشتیبانی از اقشار ضعیف، باید به شكلی عمل كنند كه این اقشار صدمه نبینند.
هاشمی افزود: گاهی چتر حمایت بیمه، متناسب با افزایش قیمت دارو نیست؛ اگر حمایت های بیمه برای همه اقشار امكان پذیر نیست، باید مراقبت شود كه بیماران خاص، افراد ضعیف و فقیر هیچ آسیبی نبینند.
وزیر بهداشت با یادآوری اینكه از معاونان درمان و اجتماعی این وزارتخانه خواسته است مشكلی برای درمان و داروی بیماران خاص و اقشار ضعیف پیش نیاید، اضافه كرد: مجمع خیرین سلامت هم حتی قبل از وزارت بهداشت از این گروه از بیماران حمایت كرده است و تدبیری به كار خواهد بست تا مشكلی برای این قشر تولید نشود.

* راه اندازی بیمارستان بركت در قرچك
وزیر بهداشت درباره راه اندازی بیمارستان بركت شهید ستاری قرچك اظهار داشت: این بیمارستان با مشاركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بازگشایی و بهره برداری شد و عملیات ساخت بیمارستان جدید ورامین هم با مشاركت این ستاد شروع شده است.
هاشمی اضافه كرد: بیمارستان بركت ظرف 2 سال تكمیل شد و با تعرفه های دولتی به مردم یكی از مناطق محروم كشور یعنی قرچك، خدمات عرضه خواهد كرد.
وزیر بهداشت به آغاز ساخت بیمارستانی در ورامین اشاره نمود و اظهار داشت: در شهرستان ورامین با وجود سكونت 450 هزار شهروند ایرانی و اتباع خارجی، فقط یك بیمارستان وجود دارد كه در محل سابق جهادسازندگی بوجود آمده است.
هاشمی اضافه كرد: عملیات ساخت بیمارستان 350 تختخوابی ورامین با مشاركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) شروع شده است؛ در حاشیه این آیین برخی خبرنگاران می پرسیدند كه چرا در شرق تهران، بیمارستانی برای تروما و حوادث وجود ندارد و من گفتم كه هفته گذشته با كمك و همكاری بنیاد مستضعفان، زمینی برای ساخت بیمارستان در شرق تهران و منطقه 15 اختصاص داده شد تا بیمارستانی با ظرفیت 540 تخت بیمارستانی ساخته شود.
وی با قدردانی از همكاری مجمع خیرین سلامت در اجرای طرح های بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و مرزی تصریح كرد: اجرای پروژه های سلامت محور باعث آرامش مردم شده است چونكه متوجه می شوند كه دولت و نظام به فكر آنها هستند و گرهی از مشكلات آنان باز می كنند؛ نه اینكه مایوس باشند و بگویند ما هزینه كردیم، خون دادیم و رنج كشیدیم و عده ای بی اعتنا، بی توجه و غافلند.
هاشمی خواهان كاهش مشكلات حوزه بهداشت و تسریع در اجرای پروژه های مشترك وزارت بهداشت و مجمع خیرین سلامت در كشور شد و اضافه كرد: این وزارتخانه در دولت دوازدهم هم مسیر دولت یازدهم را در حوزه سلامت خواهد رفت.
وی اضافه كرد: نه تنها باید تلاش نماییم كه به منظور زندگی روزمره مردم، مشكلی تولید نشود بلكه باید پروژه های عمرانی را پیگیری نماییم تا مردم، امیدوارتر از گذشته باشند.

* سیاه نمایی نكنیم
وزیر بهداشت درباره اظهاراتش در اجلاس روسای دانشگاه ها و تشبیه شرایط ماه های آینده كشور به مواجهه با طوفان توضیح داد: طوفان چند دقیقه بیشتر رخ نمی دهد و گرد و خاك بوجود می آورد و تمام می گردد اما نباید سیاه نمایی نماییم و خویش را به غفلت بزنیم بلكه باید با آمادگی از این شرایط عبور نماییم.
هاشمی اظهار داشت: یكی از دستگاه هایی كه آمادگی نسبی برای مقابله با شرایط جدید كشور را دارد، بهداشت و درمان است چون مدیرانی پرتلاش، سالم و فداكار دارد كه مصمم تر از گذشته شبانه روزی در تلاش هستند.

* حربه تحریم، خواب و خیال دشمن است
هاشمی اظهار داشت: سابقه نداشته كه دشمنان كشور و انقلاب اسلامی، این قدر وقیح و بی شرم باشند كه به قول خود بخواهند سخت ترین تحریم ها را ضد ایران اعمال كنند؛ البته این حربه آنها، خواب و خیال است.
وزیر بهداشت اضافه كرد: شاید این تحریم ها، ایران را دچار سختی كند اما مردم، سخت ترین تحریم ها را تجربه كرده و پشت سر گذاشته اند؛ خداوند چنان قدرت و استقامتی به آنها داده كه امروز در دنیا بی نظیر است و امام خمینی(ره) هم می فرمودند «مردم ایران از مردم حجاز در زمان پیامبر هم بهتر هستند» و این ناشی از شناخت خوب ایشان از مردم بود.
وزیر بهداشت تصریح كرد: دشمنان ایران، به قدری بی شرم هستند كه در مواردی فشارها را مضاعف می كنند تا مردم بیشتر ناراحت شوند؛ یكی از این حوزه های مهم، سلامت، تامین شیر خشك، دارو و تجهیزات پزشكی است و همه باید كمك نماییم كه در این شرایط سخت، فشاری به مردم وارد نشود.
هاشمی با اشاره به اینكه دشمنان كشور و انقلاب به دنبال وضع ظالمانه ترین تحریم ها ضد ایران هستند، افزود: اطمینان دارم كه با فضل خدا و با عنایت به آمادگی حوزه های مختلف همچون بهداشت و درمان، این شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت.

* مجمع خیرین سلامت، افراد گمنام حوزه سلامت
وزیر بهداشت از مجمع خیرین سلامت بعنوان مجموعه ای اثرگذار یاد كرد و اظهار داشت: هر كجای كشور كه می رویم، افراد گمنامی هستند كه خداوند به آنها لطف داشته كه در راه كارهای خیریه قدم گذاشته اند و حتماً بر سفره حلال ارتزاق كرده اند و در مسیری قرار گرفته اند كه برایشان عاقبت بخیری به همراه دارد.
هاشمی همكاری بین وزارت بهداشت و مجمع خیرین سلامت كشور را مفید دانست و اظهار داشت: اطمینان دارم كه با مدیریت دكتر حسینعلی شهریاری دبیر كل مجمع خیرین سلامت و با عنایت به حضورش در مجلس شورای اسلامی، مجمع خیرین سلامت، مسیر خیر را پر فروغ تر از قبل ادامه خواهد داد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه انتخاب با انجام رای گیری اعضای مجمع خیرین سلامت كشور، حسینعلی شهریاری، حسن امین لو، سید عباس پورهاشمی، محمد آزاد، صلاح الدین دلشاد، نادر ریاحی سامانی و محمد رضا اعتمادیان بعنوان اعضای اصلی و عباس مومنی و حمید كامران زاده بعنوان اعضای علی البدل و همینطور مصطفی رضا قلی خسروی و عبدالرسول نبات خور بعنوان بازرسین مجمع خیرین سلامت كشور انتخاب شدند.
اجتمام**7329*2025


1397/04/29
23:18:38
5.0 / 5
2242
تگهای خبر: بهداشت , دارو , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif