کادایف
مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:

51 سلامتكده طب سنتی در كشور فعال می باشند

51 سلامتكده طب سنتی در كشور فعال می باشند

كادایف: تهران- مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به افزایش تعداد سلامتكده های طب سنتی در كشور اظهار داشت: هم اكنون 51 سلامتكده طب سنتی در حال فعالیت و عرضه خدمت به مردم هستند.


دكتر محمود خدادوست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: بهره گیری از توانمندی های طب ایرانی جزئی از فرهنگ و باور جامعه ایرانی است و ما در تلاش هستیم تا از این ظرفیت برای حفظ و ارتقای سلامت و درمان بیماران استفاده گردد.
وی بر ضرورت حضور فعال تر بخش خصوصی در راه اندازی سلامتكده ها تصریح كرد و اظهار داشت: از 51 سلامتكده فعال در كشور، تعداد اندكی خصوصی هستند و این بخش هنوز فعالیت جدی در زمینه تولید سلامتكده طب سنتی ندارد.
خدادوست همینطور حضور مسئول فنی در سلامتكده های طب سنتی را الزامی دانست و تصریح كرد: اغلب متخصصان طب سنتی كه می توانند بعنوان مسئول فنی سلامتكده ها باشند در حال گذراندن تعهدات قانونی در سلامتكده های بخش دولتی هستند و این مورد سبب گشته است كه سلامتكده های بخش خصوصی رونق چندانی نداشته باشند.
وی افزود: از سال قبل دوره تعهدات قانونی این متخصصان از 4 سال به 2 سال كاهش یافته و در نتیجه تعدادی از آنان در حال اتمام تعهدات قانونی خود هستند كه بعضی از آنان می توانند در سلامتكده های بخش خصوصی بعنوان مسئول فنی خدمت كنند.
مشاور وزیر در بخش طب سنتی به ایجاد سلامتكده های طب سنتی در بعضی از دانشگاه های علوم پزشكی هم اشاره نمود و اظهار داشت: قرار بر این بود كه 20 سلامتكده طب سنتی تیپ استاندارد در دانشگاه های علوم پزشكی ساخته شود كه 11 مورد آن در حال ساخت بوده و 2 مورد آن هم تكمیل شده و در شرف افتتاح است.
وی با اشاره به اینكه این سلامتكده ها در سه طبقه با متراژ حداقل 1500 متر مربع ساخته می شوند، اضافه كرد: این مراكز دارای بخش هایی مانند هرباریوم، هربوراتوم، مشاوره، دم نوش خانه، آموزشی و درمانی هستند.
علمی ** 1201 **2017


1397/05/30
14:47:51
5.0 / 5
1658
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif