کادایف

15هزار كودك مبتلا به تنبلی چشم دركشور شناسایی شد

15هزار كودك مبتلا به تنبلی چشم دركشور شناسایی شد

كادایف: بوشهر - معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی كشورگفت: با اجرای خوب برنامه غربالگری 15 هزار كودك مبتلا به تنبلی چشم در كشور شناسایی و برای گذراندن روند درمان به متخصصان و چشم پزشكان معرفی گشتند.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، مینو رفیعی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از مركز غربالگری شنوایی در بندر دیر استان بوشهر اضافه كرد: پیشگیری از تنبلی چشم در قالب برنامه های غربالگری از 14 سال قبل تابحال در سازمان بهزیستی كشور اجرا می گردد.
وی بااشاره به اهتمام بهزیستی به برنامه شناسایی صدمه ها و پیشگیری اظهارداشت: دولت برنامه های مناسبی برای پیشگیری از معلولیت ها اجرایی كرده كه موفقیت این برنامه ها در گرو آگاهی بخشی و همراهی خانواده هاست.
معاون سازمان بهزیستی كشور یادآورشد: طرح پیشگیری از بیماری های چشمی در مناطق مختلف كشور اجرا شده و انجام موفقیت آمیز آن منوط به همكاری بین بخشی است.
فرماندار دیر هم در این آیین اظهار داشت: پیشگیری از تنبلی چشم و شنوایی از لزوم هایی است كه این روند در بهزیستی بخوبی اجرا می گردد.
حمزه اعتماد اضافه كرد: امسال با تلاش بهزیستی مركز اورژانس اجتماعی در این شهرستان افتتاح شد برنامه ریزی جهت راه اندازی مركز كمپ ترك اعتیاد هم در دستور كار است.
رییس بهزیستی شهرستان دیر اظهار داشت: مركز غربالگری شنوایی نوزادان زیر نظر بهزیستی شهرستان با اعتبار یك میلیارد ریال به راه افتاده است.
محمد كرمی اضافه كرد: این مركز با همكاری شبكه بهداشت و درمان شهرستان در بیمارستان به راه افتاده است.
وی اظهار داشت: مجوز اولیه مركز كمپ ترك اعتیاد در این شهرستان صادرشده است كه امسال راه اندازی خواهد شد.
شهرستان دیر در فاصله 200 كیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
7207/6045


1397/06/06
14:17:01
5.0 / 5
2214
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif