کادایف

این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد

این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد

كادایف: بررسی ها نشان داده است رژیم هایی غذایی كم كربوهیدرات همچون كتوژنیك به كاهش وزن كمك می نماید اما بعدها به سلامت بدن صدمه می زند.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، نتایج مطالعات اخیر از آن حكایت می كند كه رژیم های غذایی كم كربوهیدرات احتمال مرگ را در سنین جوانی بالا می برد. به قول كارشناسان رژیم های غذایی گیاهی می توانند گزینه های بهتری باشند.

بسیاری از افراد برای كاهش وزن و بهبود سلامت سوخت و ساز به رژیم های غذایی كم كربوهیدرات، رژیم های غذایی پرچرب رو می آورند. اما نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است دنبال كردن این رژیم های غذایی برای سال ها یا چند دهه، امكان دارد خطر مرگ زود هنگام را افزایش دهد.

محققان همینطور با بررسی الگوی غذایی بیش از 15 هزار فرد میانسال در آمریكا كه برای مدت زمان 25 سال تحت كنترل بودند، دریافتند: افرادی كه در مدت زمان انجام این مطالعه از رژیم غذایی كم كربوهیدرات استفاده می كردند بیشتر احتمال دارد در میانه دوران زندگی دچار مرگ شوند.

همچنین رژیم های غذایی حاوی میزان كربوهیدرات بالا خطر مرگ و میر را می افزایند هرچند، خطر آن ها كمتر است.

به گزارش كادایف به نقل از هلث لاین، افراد برای كاهش وزن، رژیم های غذایی كم كربوهیدرات را گزینه مناسبی می دانند. نتایج بعضی از مطالعات نشان داده است این نوع از رژیم غذایی در مقایسه با رژیم غذایی با میزان چربی پایین سریع تر باعث كاهش وزن می گردد. هرچند، در بعضی از مطالعات تفاوتی بین این دو نوع رژیم غذایی مشاهده نشده است.
1397/07/08
10:54:10
5.0 / 5
1933
تگهای خبر: رژیم غذایی , زندگی , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif