کادایف
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

الكترونیكی شدن خدمات، سلامت اداری كشور را تضمین می نماید

الكترونیكی شدن خدمات، سلامت اداری كشور را تضمین می نماید

كادایف: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: شفاف سازی اصولا در كشور مخالفینی دارد، اما الكترونیكی شدن خدمات می تواند منجر به شفافیت شود؛ به صورت مثال این اصلا خوب نیست كه نتوانیم در سیستم الكترونیكی، دریافت خدمات توسط بیمار، نحوه عرضه خدمات و رضایت بیمار را رصد نماییم.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور با اشاره به خدمات سامانه ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: این سامانه خدمات مشاوره، تعویض و تمدید دفترچه، خسارات متفرقه، شكایت و غیره را به بیمه شدگان عرضه می كند و قصد ما این است به سمتی حركت نماییم كه این سامانه خدمات مشاوره درمان را هم با همكاری انجمن های علمی عرضه كند.
وی ادامه داد: هفته ای یك بار تمام مدیران سازمان باید در این سامانه حاضر باشند تا به شكایات و مشكلات بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت پاسخ بدهند كه حركت موثری برای تكریم بیمه شدگان خواهد بود.
موهبتی با اشاره به هم پوشانی های بیمه ای، افزود: حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر پوشش بیمه ای وجود دارد و در هر جا كه سازمان بیمه ای دیگری با بیمه سلامت هم پوشانی داشته باشد، بیمه سلامت حذف می گردد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اجرای راهنماهای بالینی اظهار نمود: از اول شهریور سامانه تعیین خدمات تصویربرداری راه اندازی شده كه بر مبنای راهنماهای بالینی ابلاغی وزارت بهداشت، استفاده افراد از ام آر آی، سی تی اسكن و آنژیوگرافی و غیره منطقی شده و افراد جهت استفاده بیش از میزان مجاز از این خدمات، باید تاییدیه پزشك یا گروه پزشكی از دانشگاه علوم پزشكی را داشته باشند و این كار در جهت صیانت از سلامت افراد انجام شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با بیان این كه الكترونیكی شدن خدمات، سلامت اداری كشور را تضمین می نماید، اضافه كرد: شفاف سازی اصولا در كشور مخالفینی دارد، اما الكترونیكی شدن خدمات می تواند منجر به شفافیت شود. به صورت مثال این اصلا خوب نیست كه نتوانیم در سیستم الكترونیكی، دریافت خدمات توسط بیمار، نحوه عرضه خدمات و رضایت بیمار را رصد نماییم.
موهبتی افزود: از طرفی تعداد زیادی كاغذ برای ثبت سندهای كاغذی مصرف می گردد. درختان زیادی برای مصرف كاغذ قطع می شوند. این در شرایطی است كه بر مبنای قانون، قطع هر درخت بین ۳ تا ۶ میلیون تومان جریمه دارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاكید بر مدیریت منابع، اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی، مدیریت منابع ضروری می باشد.1397/07/15
23:24:35
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif