کادایف
در كهگیلویه و بویراحمد

428 بیمار به استان های همجوار اعزام شدند

428 بیمار به استان های همجوار اعزام شدند

كادایف: یاسوج- رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 611 بیمار اعزامی سال جاری در سامانه (mcmc) مركز مراقبت پایش بیماران دانشگاه علوم پزشكی استان ثبت شده كه از این تعداد 428 نفر به بیمارستان های استان های همجوار اعزام شده اند.


جلال پوران فرد روز: در سال جاری611 بیمار توسط مراكز درمانی استان شامل بیمارستان های شهید بهشتی، شهید رجایی، امام سجاد(ع) و شهدای گمنام تامین اجتماعی یاسوج و شهید رجایی و بی بی حكیمه گچساران و امام خمینی (ره) دهدشت در مركز مراقبت پایش بیماران (mcmc)دانشگاه علوم پزشكی به ثبت رسیده است.
وی اضافه كرد: از این تعداد 428 بیمار به دلیل نداشتن تجهیزات و امكانات كافی و همینطور نیاز بیماران به خدمات فوق تخصصی پزشكی به بیمارستان های استان های همجوار اعزام شدند.
پوران فرد بیان كرد: بیمارستان امام خمینی (ره)دهدشت با 113 بیمار اعزامی و بیمارستان شهید رجائی یاسوج با چهار بیمار اعزامی به ترتیب بیشترین و كمترین بیماران اعزامی را در سامانه (mcmc) مركز مراقبت پایش به ثبت رسانده اند.
وی عنوان كرد: در سامانه مركز مراقبت پایش بیماران (mcmc) از میان بیماران اعزامی اطفال با 96 اعزامی و جراحی پلاستیك با 2 اعزامی بیشترین و كمترین سرویس دهی را از این سامانه داشته اند.
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان كرد: سرویس كاردیولوژی یا قلبی در سامانه با 93 بیمار اعزامی در رتبه دوم قرار دارد.
وی علت عمومی 180 بیمار اعزامی از مجموع بیماران 6 ماهه نخست سال جاری را كمبود بخش تخصصی دانست.
پوران فرد اظهار داشت: 81 مورد بیمار دیگر هم به دلیل نداشتن تجهیزات و امكانات لازم اعزام شده است.
وی اظهار داشت: بیشترین بیماران اعزامی با 151 مورد در شش ماه اول امسال در بیمارستان نمازی شیراز پذیرش شدند.
مركز مراقبت پایش بیماران (mcmc) از دی ماه سال 96 در مركز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی یاسوج شروع به كار كرد.
از زمان افتتاح تا آخر شهریور ماه سال جاری 911 بیمار در این سامانه به ثبت رسیده كه در مجموع 627 بیمار به بیمارستان های همجوار ازجمله شیراز، خوزستان و اهواز اعزام شده اند.
مركز پایش مراقبت های درمانی یك مركز شبانه روزی برای پایش نحوه عرضه خدمات درمانی به منظور اصلاح فرآیند ها و مداخله ای موثر است.
هدف كلی این مركز ساماندهی پایش و نظارت بر عرضه خدمات درمانی، با استفاده از ارتباط موثر و اثربخش، تسریع در عرضه خدمات، ارتقاء كیفیت خدمات، اصلاح فرآیندها و مدیریت یكپارچه است.
این مركز هم اكنون با سه نیروی ثابت و 9 كارشناس ستادی و سه دكتر عمومی در مركز فوریت های پزشكی استان در در حال انجام خدمت رسانی هستند.
9868/1662


1397/07/18
13:13:25
5.0 / 5
1755
تگهای خبر: پزشك , تخصص , جراحی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif