کادایف

دندانپزشكان هفت كشور در تبریز گردهم آمدند

دندانپزشكان هفت كشور در تبریز گردهم آمدند

كادایف: تبریز - هجدهمین همایش بین المللی پریودنتولوژی (لثه درمانی) با مبحث «پریودنتیكس در آینده ایمپلنت های دندانی» امروز پنجشنبه با حضور استادان و دندانپزشكان ایران و هفت كشور در تبریز افتتاح شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، رییس برگزاری این همایش بین المللی در آیین گشایش آن اظهار داشت: استادان دانشگاه و دندانپزشكان كشورهای كانادا، اسپانیا، ایتالیا، آمریكا، پرتغال، روسیه و چین در این همایش شركت دارند.
دكتر رضا پورعباس بیان كرد: دانشكده دندانپزشكی تبریز دو روز میزبان این همایش است و در این مدت بیشتر از 40 سخنرانی و كارگاه توسط استادان داخلی و خارجی انجام می گردد.
دبیر شورای آموزش و شورای تخصصی دندانپزشكی وزارت بهداشت و آموزش پزشكی هم در این همایش اظهار داشت: در مقطعی از تاریخ دندانپزشكی كشور 18 دانشكده دندانپزشكی بدون كارشناسی به 64 دانشكده تبدیل شد، اكنون با ادغام بعضی از این دانشكده ها 42 دانشكده دندانپزشكی در ایران دایر و فعال است.
دكتر حسین رزمی تصریح كرد: بر این اساس حفظ و افزایش سطح علمی دانشجویان دندانپزشكی از اهداف وزارت بهداشت و درمان است.
وی همینطور با اشاره به اینكه تامین بعضی از اقلام و تجهیزات دندانپزشكی برای دانشكده های دندانپزشكی دشوار شده است، اظهار داشت: بزودی از سامانه تامین مواد و تجهیزات دندانپزشكی وزارت بهداشت كه مشمول ارز دولتی است، رونمایی می گردد.
وی بیان كرد: حدود 30 قلم از این نوع مواد در سامانه معرفی می گردد كه دانشكده های دندانپزشكی و دندانپزشكان می توانند نیازهای خویش را تامین كنند.
رئیس انجمن پریودنتولوژی ایران و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران هم در این همایش به ایرنا اظهار داشت: 1500 نفر از متخصصان، استادان و دندانپزشكان خارجی و داخلی از سراسر كشور در این همایش شركت دارند.
بهزاد هوشمند تصریح كرد: روز گذشته هم پیش همایشی با شركت 600 نفر با سخنرانی دكتر «استیو والاس» از كشور آمریكا كه به پدر جراحی های سینوس معروف است، در هتل كایای تبریز برگزار گردید.
وی هدف از برگزاری این همایش را بحث و تبادل نظر دانشمندان جوان ایرانی با متخصصان مطرح دنیا، به روز رسانی اطلاعات علمی و حرفه ای دندانپزشكان، تقویت پیوندهای بین المللی برای توسعه جایگاه علمی ایران و تسهیل فرآیند مرجعیت علمی كشور اعلام نمود.
هوشمند افزود: اجرای برنامه توانمندسازی و ارائه خدمات دندانپزشكی برای بیماران خاص، نوپدید و بازپدید كه اولین بار از تبریز آغاز می شود، همچون دیگر اهداف برگزاری این همایش بین المللی است.
پریودنتیكس كه تخصص جراحی لثه هم نامیده می شود، شاخه ای از دندان پزشكی است كه به تشخیص و درمان بیماری های بافت نرم و سخت (بجز دندان) در حفره دهان می پردازد.
درمان بیماری های لثه، جراحی های ماینور و میكروسكوپی دهانی، اعمال زیبایی، مهندسی بافت، بازسازی و پیوند استخوان و بافت نرم دهان و كاشت دندان (ایمپلنت) از كارهای تخصصی این رشته می باشد.
دندانپزشكی كه موفق به گذراندن دوره تخصصی جراحی لثه می شود، بعنوان پریودنتیست (متخصص جراح لثه) شناخته می شود.
هجدهمین همایش بین المللی پریودنتولوژی به مدت 2 روز با حضور استاندار آذربایجان شرقی در هتل كایا لاله پارك تبریز شروع شد.
3093/518


1397/07/26
18:24:31
5.0 / 5
1691
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif