کادایف

مرگ سالانه ۳۳ هزار اروپایی به علت مقاومت آنتی بیوتیكی

مرگ سالانه ۳۳ هزار اروپایی به علت مقاومت آنتی بیوتیكی

كادایف: گزارشی كه به تازگی انتشار یافته نشان داده است مقاومت آنتی بیوتیكی هر ساله سبب جان باختن حدود ۳۳ هزار نفر در اروپا می گردد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، بر مبنای مراكز كنترل و پیشگیری از امراض اروپا كه این گزارش را منتشر نموده اند، "بارِ عفونتی" مقاومت آنتی بیوتیكی اندازه گیری شده در تعدادی از موارد معادل عفونت های اندازه گیری شده در بیماری هایی چون آنفلوآنزا، سل و ایدز است.
مرگ و میرهای بسیاری هر ساله در سراسر جهان به دنبال عفونت مستقیم ناشی از باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك ها رخ می دهد كه تعداد این مرگ و میرها تنها در اروپا هر سال ۳۳ هزار نفر برآورد شده است.
دانشمندان معتقدند كه ۷۰ درصد از باكتری هایی كه عفونت زا هستند، حداقل به یك آنتی بیوتیك مقاومند و در صورتیكه این مقاومت ها وجود نداشت، قابل درمان بودند. این امر باعث گسترش مقاومت آنتی بیوتیكی و افزایش تعداد باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك های اصلی شده و تهدیدی جدی برای سلامت جهانی به حساب می آید.
سه چهارم از افراد مبتلا به این عفونت ها در حین دریافت خدمات درمانی در مراكز بهداشتی به این عفونت ها مبتلا می شوند. از همین رو دانشمندان بر این باورند كه تأثیر مقاومت آنتی بیوتیكی می تواند به صورت چشمگیری با استفاده از اقدامات پیشگیرانه و كنترل مناسب عفونت ها و همینطور نظارت بر آنتی بیوتیك ها كاهش پیدا كند.
شمار قربانیان مقاومت آنتی بیوتیكی در اروپا در دو كشور ایتالیا و یونان بیشتر بوده و حدود یك سوم از مرگ و میرهای ناشی از مقاومت آنتی بیوتیكی در ایتالیا رخ می دهد. همینطور بر مبنای اطلاعات انتشار یافته در این گزارش، قربانیان شامل همه افراد در تمامی سنین بوده، اما نوزادان و سالخوردگان بیشترین صدمه پذیری را نسبت به این عفونت ها دارند.
به گزارش سی ان ان، حدودا دو پنجم از مرگ و میرها توسط باكتری هایی تولید می شوند كه حتی به قوی ترین آنتی بیوتیك ها هم مقاومت دارند. این پدیده به شدت نگران كننده است؛ چون كه آنتی بیوتیك ها آخرین گزینه درمانی موجود برای درمان این باكتری ها بوده و زمانی كه موثر واقع نشوند، درمان عفونت ها خیلی سخت یا در خیلی از موارد غیر ممكن می گردد.1397/08/17
23:01:03
5.0 / 5
1711
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif