کادایف

هزینه دندانپزشكی معلولان سمنان نصف سایر استان هاست

هزینه دندانپزشكی معلولان سمنان نصف سایر استان هاست

كادایف: رئیس دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان اظهار داشت: خدمات بخش دندانپزشكی به معلولان استان 50 درصد ارزان تر از سایر استان های كشور نمایش میگردد.


مهدی صالحی عصر شنبه، در آستانه 12 آذرماه روز جهانی معلولان، به ایرنا اظهار داشت: بی شك مسائل بهداشتی و درمانی معلولان بر میزان برخورداری آنان از سلامتی و كاهش عوارض ثانویه معلولیت تاثیری محسوس دارد.
وی با اشاره به تجهیز یكی از اتاق های عمل بیمارستان امیرالمومنین(ع) سمنان برای ارائه خدمات به معلولان، افزود: هدف از تجهیز اتاق عمل در این بیمارستان، نمایش خدمات ویژه دندانپزشكی به معلولان است.
وی اضافه كرد: این مركز مجهز به دستگاه های دندانپزشكی ویژه معلولان است كه می توانند به معلولان ذهنی و جسمی خدمات درمان و دندان نمایش بدهند.
صالحی افزود: نیاز به شرایط ویژه به منظور نمایش خدمات بهداشت دهان و دندان معلولان سبب توجه ویژه دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان به این سوژه شد و از این رو اتاق عمل ویژه برای این افراد در بیمارستان امیرالمومنین سمنان تجهیز شد.
صالحی اظهار داشت: معلولانی كه نیاز به جراحی دندانپزشكی دارند، توسط پزشكان متخصص در این مركز جراحی می شوند و مورد حمایت و پرستاری بعد و پیش از جراحی قرار می گیرند.
رئیس دانشكده داندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به اینكه نمایش خدمات دندانپزشكی در سایر استان ها توسط دانشجویان مقطع دكتری تخصصی انجام می گیرد، اشاره كرد: ارائه خدمات به معلولان در این مركز بر خلاف سایر استان ها توسط متخصصان دندانپزشكی انجام میگردد.
در سال 1992میلادی مجمع عمومی سازمان ملل متحد 3دسامبر(12آذرماه) را روز جهانی معلولان معرفی نمود.
در تقویم رسمی ایران علاوه بر این روز، سالروز تولد حضرت اباالفضل العباس(س) بعنوان روز جانباز، هشتم مهرماه بعنوان روزجهانی ناشنوایان و 23 مهر ماه روز جهانی نابینایان ثبت شده است.
7342م/6103


1397/09/10
22:29:42
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif