کادایف

ضوابط جدید عرضه شیرخشك های رژیمی ابلاغ گردید

ضوابط جدید عرضه شیرخشك های رژیمی ابلاغ گردید

به گزارش كادایف مدیركل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو از ابلاغ ضوابط جدید عرضه شیرخشك های رژیمی و غذاهای مشمول ارز دولتی اطلاع داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، مهناز خانوی روز شنبه با اشاره به ابلاغیه جدید سازمان غذا و دارو به دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور اظهار داشت: بستر نرم افزاری ثبت اطلاعات مصرف كنندگان این فرآورده ها با استفاده از سامانه مدیریت داروخانه ها HIX به نشانی اینترنتی CM.FDA.GOV.IR طراحی و آماده بهره برداری است.
وی اضافه كرد: بر همین مبنا از معاونت های غذا و داروی دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور خواسته ایم تا تمام داروخانه های تحت پوشش شان كه عرضه كننده یا متقاضی عرضه فرآورده های غذایی مشمول ارز دولتی هستند، به ثبت اطلاعات مصرف كنندگان این فرآورده ها اقدام نمایند.
خانوی اظهار داشت: بدون شك با پیاده سازی بستر ثبت اطلاعات در سامانه مدیریت داروخانه ها (HIX) در فاز اول اجرایی با رعایت مواردی، امكان انجام فرآیند توزیع و عرضه فرآورده توسط شركت های توزیع كننده و تمام داروخانه ها وجود خواهد داشت.
وی درباره فرآیند انجام كار داروخانه ها در فاز نخست این برنامه اظهار داشت: تصویر مدرك شناسایی مصرف كننده باید بایگانی شود، چون كه در بازدید كارشناسان معاونت یا سازمان غذا و دارو تصویر مدرك شناسایی با اطلاعات ثبت شده مطابقت داده خواهد شد. همینطور لازم است اطلاعات مربوط به مصرف كننده و فرآورده مورد نیاز وی ثبت گردد.
خانوی خاطرنشان كرد: در صورتیكه مصرف كننده، فرآورده را برای نخستین بار مصرف می كند، به منظور كاهش میزان ضایعات فرآورده، حداكثر یك قوطی از فرآورده به متقاضی تحویل می گردد و داروخانه می تواند در طول مدت یك ماه (تاریخ شروع، تاریخ نخستین تحویل فرآورده در ماه است) حداكثر تا سقف 12 قوطی از فرآورده به مصرف كننده تحویل دهد.
وی درباره فاز دوم انجام این كار كه در دست طراحی است هم اظهار داشت: اتصال شركت های تامین كننده و توزیع كننده به سامانه HIX و ثبت سفارش شیر خشك و غذاهای ویژه و ثبت موجودی اولیه در سامانه HIX توسط داروخانه همچون اقداماتی است كه در فاز دوم اجرای این برنامه عملیاتی خواهد شد.
وی اضافه كرد: همینطور پس از اتصال به سامانه های ثبت احوال، كدپستی و اصالت فرآورده داروخانه، باید اطلاعات تكمیلی مصرف كننده ثبت یا اطلاعات موجود را پس از صدور اخطار توسط سیستم، اصطلاح كنند.
اجتمام * 9482 * 3063


1397/09/17
20:11:54
5.0 / 5
1701
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif