کادایف

2 و یك دهم تن نمك غیربهداشتی در مهاباد كشف شد

2 و یك دهم تن نمك غیربهداشتی در مهاباد كشف شد

به گزارش كادایف كارشناس بهداشت محیط و حرفه ای مركز بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: 2 هزار و 100 كیلوگرم نمك خوراكی غیربهداشتی، پیش از توزیع در سطح این شهرستان كشف و ضبط شد.


رحیم رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این نمك ها در سطح واحدهای نانوایی و فروشگاه های عرضه مواد غذایی این شهرستان عرضه شده بود كه با هوشیاری اكیپ های بازرسی شبكه بهداشت و درمان كشف شد.
وی افزود: این میزان نمك تصفیه نشده و غیرقابل مصرف بعنوان نمك خوراكی مجاز در این مكان ها توزیع و مورد استفاده قرار می گرفت.
وی افزود: نمك خوراكی باید دارای رنگ سفید شفاف تا مات، شورمزه و عاری از هرگونه بوی خارجی و بدون هرگونه مواد خارجی باشد.
كارشناس بهداشت محیط و حرفه ای مركز بهداشت و درمان مهاباد تصریح كرد: نمك خوراكی بهداشتی و مجاز همینطور باید در بسته های مناسب غیرقابل نفوذ به رطوبت و ظروف شیشه با دربندی مناسب و از نوع مجاز در تماس با مواد غذایی بسته بندی شود.
وی همینطور از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای 190 یا شماره تلفن 42442250 واحد بهداشت محیط این شهر تماس بگیرند و موارد تخلف بهداشتی را اطلاع دهند.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است، 6 هزار و 800 واحد صنفی و چهار هزار و 63 مركز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی در این شهرستان فعالیت دارد.
9903/6185/2093


1397/09/20
14:08:30
5.0 / 5
1720
تگهای خبر: بهداشت , درمان , غذا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif