کادایف
رئیس شورای عالی استان ها:

دولت لایحه بودجه را در اختیار شورای عالی استان ها قرار دهد

دولت لایحه بودجه را در اختیار شورای عالی استان ها قرار دهد

به گزارش كادایف رئیس شورای عالی استان ها اظهار داشت: دولت باید پیش از عرضه بودجه سالیانه، آنرا در اختیار شورای عالی استان ها قرار دهد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شورای عالی استان ها، مرتضی الویری در پنل تخصصی اولین اجلاس فرصت های سرمایه گذاری در تهران اضافه كرد: اگر این لایحه زودتر به دست مادر شورای عالی استانها برسد می توانیم جمع بندی های خویش را روی آن داشته باشیم.
وی اظهار داشت: با عنایت به محدودیت منابع دولتی و شهرداری آنچه كه می تواند این معادله ناموزون را شكسته و فضایی برای پیشبرد پروژه ها تولید كند مشاركت بخش خصوصی است.
وی با اشاره به اینكه در برنامه ششم توسعه فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد، تصریح كرد: این مورد نشان داده است كه دیگر رشد مجموعه ها با منابع دولتی امكانپذیر نیست و مشاركت بخش خصوصی یك اجبار است، البته قوانین بالادستی كاملا شفاف بوده و در برنامه توسعه هم آمده است.
الویری افزود: هم اكنون برای حضور سرمایه گذار خارجی نیازی به گفت و گو نیست و تكلیف آن كاملا مشخص است، البته پیش از تحریم ها هم توفیق چندانی حاصل نشده بود، اما در مورد سرمایه گذاران داخلی مبحث قابل توجه آن است. فرصت های سرمایه گذاری به خوبی مورد تاكید قرار گرفته و بعنوان یك اولویت تعریف شده است، البته باید بررسی شود كه چرا در ساختار شهرداری، همچنان جذب سرمایه گذار موفق نبوده است.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه اولویت نداشتن مبحث جذب سرمایه گذار خارجی در ذیل برنامه شهرداری و بی توجهی به اداره شهر تهران است، اظهار داشت: بیشتر مدل مدیریت ها مدل هزینه است نه مدیریت درآمدها، دنبال آن هستیم كه با فروش نفت هزینه ها را پوشش دهیم، در بخش شهری هم ذهنیت مدیران چگونه هزینه كردن است.
وی توضیح داد: زباله كه از آن بعنوان طلای كثیف یاد می گردد می تواند محل سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد، به علت اینكه دارای بهره وری پایینی است، زباله ها در مركز تفكیك نمی شوند. امحای زباله ها هزینه به بار می آورد اما می توان از این مورد فرصتی برای سرمایه گذاری تولید كرد.
الویری درباره ساختمان های نیمه كاره كه الان در نقاط مختلف شهر به مامن فساد تبدیل گشته اند هم اظهار داشت: درخواست دریافت جریمه از سازندگانش را داشتیم كه دیوان عدالت موافقت نكرده است، حال باید تدبیری دیگر برای پیشگیری از نیمه كاره رهاشدن ساختمان ها بیندیشیم.
اجتمام *2181 * 3063


1397/09/28
21:38:06
5.0 / 5
2191
تگهای خبر: تخصص , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif