کادایف

حامیان 109میلیارد ریال به ایتام خراسان شمالی كمك كردند

حامیان 109میلیارد ریال به ایتام خراسان شمالی كمك كردند

كادایف: معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی اظهار داشت: حامیان ایتام، 109 میلیارد ریال برای افراد تحت پوشش این نهاد در 9 ماه امسال كمك كردند.


محمود بادله روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اینك سه هزار و 493 یتیم زیر 18 سال تحت پوشش این نهاد هستند كه از حمایت های 26 هزار و 173 حامی بهره مند می شوند.
وی با اشاره به اینكه هم اینك هیچ یتیم این استان بدون حامی نیست، اضافه كرد: مجموع كمك های حامیان امسال از رشد 18درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است.
وی سرانه پرداختی به هر یتیم توسط یك حامی را 500 هزار ریال اعلام نمود و اضافه كرد: با عنایت به اینكه بیشتر كودكان یتیم دارای چند حامی هستند میانگین سرانه پرداختی برای هر یتیم در استان یك میلیون و 800 هزار ریال است.
بادله اظهار داشت: در كنار مبالغ نقدی پرداختی، این حامیان به مناسبت های مختلف از قبیل اعیاد، تولد، شروع سال تحصیلی و... كمك های غیرنقدی باز در چارچوب پوشاك و لوازم التحریر و دیگر هدایا به یتیمان دارند.
وی گفت: همین طور حامیان، خانواده این یتیمان را باز در چارچوب خرید لوازم زندگی و ساخت مسكن مورد حمایت قرار می دهند به صورتی كه هم اینك طرح راه اندازی مسكن ایتام با مشاركت حامیان انجام میگردد.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی اظهار داشت: با این وجود متاسفانه حامیان برای پشتیبانی از افراد بالای 18 سال كه به شكلی یتیم هستند رغبتی ندارند و بیشتر ترجیح می دهند كودكان با سنین پایین و دانش آموز را تحت حمایت قرار دهند.
وی اضافه كرد: در كنار حمایت های حامیان، كمیته امداد استان باز حمایت های خودرا در چارچوب پرداخت مستمری ماهیانه به خانواده یتیمان به همراه حمایت های تحصیلی و ایاب و ذهاب به صورت سرانه دانش آموزی در شروع سال تحصیلی از این دانش آموزان دارد.
بادله با اشاره به دیگر كمك های غیرنقدی از قبیل پوشاك و لوازم التحریر، اضافه كرد: همین طور این نهاد در صورتیكه این یتیمان ساكن روستاها باشند زمینه تحصیل آنها را در شهر فراهم می آورد.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: این در شرایطی است كه با اجرای طرح محسنین باز سه هزار و 729 نفر از كودكانی كه والدین بیمار، سالمند و زندانی و... دارند باز مورد حمایت این نهاد قرار می گیرند.
وی اضافه كرد: از این تعداد سه هزار و 315 نفر دارای حامی هستند كه میانگین سرانه دریافتی آنها 900 هزار ریال است و 327 نفر بدون حامی هستند.
در استان 863 هزار نفری خراسان شمالی 53 هزار و 736 خانوار با جمعیت 84 هزار و 51 نفر زیر پوشش خدمات كمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
در هشت ماهه امسال از محل اعتبارات كمیته امداد و هدفمندی یارانه ها 155 میلیارد ریال كمك هزینه معیشت به این اقشار پرداخت شده است.
ط/ 6042


1397/10/01
23:43:58
5.0 / 5
2225
تگهای خبر: خدمات , زندگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif