کادایف

تاكید مجدد وزارت بهداشت بر تخلف بهداشتی دو برند اسنك، مشاهده آلودگی میكروبی و شیمیایی

تاكید مجدد وزارت بهداشت بر تخلف بهداشتی دو برند اسنك، مشاهده آلودگی میكروبی و شیمیایی

كادایف: سخنگوی سازمان غذا و دارو در واكنش به اظهاراتی در خصوص تكذیب تولید اسنك از ذرت حیوانی، اظهار داشت: گزارش مبسوط نمونه های تست شده از مواردی كه از ذرت حیوانی در تولیدشان بهره برده بودند، آماده است و موارد آلودگی میكروبی و حتی بعضاً آلودگی شیمیایی یا موارد دیگر هم در آن مشاهده شده كه موارد تفصیلی آن نمایش می شود.دكتر كیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به اظهارات رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان انواع چیپس و فرآورده های حجیم شده بر پایه ذرت در خصوص تكذیب تولید اسنك از ذرت حیوانی، اظهار داشت: مواردی كه توسط این فرد مطرح شده به هیچ وجه حقیقت ندارد. گزارش مبسوط نمونه های تست شده از مواردی كه از ذرت حیوانی در تولیدشان بهره برده بودند، آماده است و موارد آلودگی میكروبی و حتی بعضاً آلودگی شیمیایی یا موارد دیگر هم در آن مشاهده شده كه موارد تفصیلی آن نمایش می شود. بالقطع این مساله هم تخلف بهداشتی بوده و هم تخلف ارزی كه البته سوژه تخلف ارزی در حیطه كاری سازمان غذا و دارو نیست.

وی با اشاره به اینكه اظهارات این فرد به هیچ وجه حقیقت ندارد و ایشان در جایگاهی نیستند كه در این زمینه اظهار نظر كنند، اضافه كرد: بلكه پرونده مسیر قضائی خودش را طی می كند و گزارش مبسوط و مفصل آن هم توسط مدیركل فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو نمایش خواهد شد. باید توجه كرد كه بحث مغایرت بهداشتی بعنوان محور اصلی این پرونده بوده است. تعجب می كنم كه اتحادیه هایی كه عموماً باید به صورتی متوجه حقوق مصرف كننده هم باشند، اینگونه اظهارات را مطرح می كنند. ما اتحادیه تشكیل نمی دهیم كه از برخی موارد تخلف، حمایت نماییم و از بیان چنین اظهاراتی آن هم در مواردی كه از طرف بعضی از این شركت ها تخلفاتی انجام شده و برای ما محرز و مسلم است، از این شركت ها حمایت می كنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینكه خط تولید شركت های متخلف در حوزه اسنك های پف كرده حجیم شده در آن زمان متوقف شد، اظهار داشت: اما هم اكنون این مساله از حیطه مسئولیت های سازمان غذا و دارو خارج است و سازمان تعزیرات و دستگاه قضائی باید در این زمینه اظهار نظر كنند. در عین حال اظهارات اتحادیه مذكور سبب تعجب است و سفارش می نماییم برخی افراد جایگاه خودشان را در نظر بگیرند و در حوزه ای كه به آنها مربوط نیست و در آن حوزه شایستگی اظهارنظر هم ندارند، اظهار نظر نكنند و سبب تشویش اذهان عمومی نشوند.

جهانپور اشاره كرد: ما بعنوان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هر كجا كه پای سلامت عمومی در بین باشد، كوتاه نمی آییم و امیدواریم این موارد با برخورد مناسب از طرف سیستم قضائی و تعزیراتی مواجه شوند. باید توجه كرد كه فضاسازی های رسانه ای تغییری در موقعیت علمی و فنی سازمان غذا و دارو ایجاد نكرده و به هیچ وجه از سلامت مردم كوتاه نمی آییم.

گفتنی است؛ قبل از این سخنگوی سازمان غذا و دارو از ارجاع پرونده تخلف دو برند معروف اسنك های حجیم شده بر پایه ذرت به دستگاه قضائی آگاهی داده بود.
1397/11/27
14:44:12
5.0 / 5
1546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif